همکاری ویژه ی اداره کل زندان های استان یزد با مجمع خیرین استان در ماه محرم

در نشستی با حضور مدیر کل زندانهای یزد، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان و اعضای مجمع خیرین استان، پیرامون کمک به زندانیان جرائم غیر عمد گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت که یکی از مهمترین مباحث، ویژه برنامه ی کمک به آزادی زندانیان نیازمند آبرومند در ماه محرم بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ مدیرکل زندان های استان  در ابتدای این نشست گفت:هدف از برگزاری این نشست کمک به خانواده زندانیان نیازمند و آبرومند است که امیدواریم با حمایت نیکوکاران از آسیب های اجتماعی که ممکن است متوجه خانواده مددجویان باشد، جلوگیری کنیم.

رضا ذوالفعلی نژاد با اشاره به رسالت ستاد دیه استان در باب فرهنگساری و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد افزود: خوشبختانه با همت خیرین و نیکوکاران استان از ابتدای سال تعداد ۵۹ مددجو جرائم غیر عمد مالی از زندانهای استان آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند .

وی گفت: برای آزادی این ۵۹ مددجو مبلغی بالغ بر ۲۸۲ میلیارد ریال نیاز بود که با تلاش ستاد دیه استان بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت و به همت اعضای کمیته صلح و سازش این ستاد حدود ۲۷۲ میلیارد ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردید و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل فراهم گردید .

مدیرکل زندان های استان در ادامه گفت : هم اکنون تعداد ۱۹۷ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر یک هزار میلیارد ریال نیاز است .

ذوالفعلی نژاد با اشاره به برگزاری جشن های گلریزان به صورت غیر حضوری در ماه مبارک رمضان گفت: به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سال جاری نتوانستیم جشن های گلریزان را با حضور مردم و خیرین برگزار و از همین رو اقدام به برگزاری جشن های گلریزان به صورت مجازی نمودیم و از طریق اینترنت و برنامه تلویزیونی ماه مهربانی مبلغ ۲۴میلیارد ریال از مردم نیکوکار یزدی دریافت شد و با اختصاص این مبلغ زمینه ی آزادی ۲۱ مددجو محکوم مالی از زندان های استان یزد فراهم آمد .

در ادامه این نشست رئیس مجمع خیرین استان یزد ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در جهت آزادی مددجویان جرائم غیر عمد گفت : یکی از نیکترین و بهترین کارها کمک به هم نوع است و چه بسا که این اقدام آزادی زندانی در بند و بازگشت او به آغوش خانواده باشد.

مهدی بندگار در ادامه از آمادگی این مجمع برای برگزاری طرح هایی جهت کمک به زندان و مددجویان جرائم غیر عمد خبر داد و گفت: این مجمع در نظر دارد تا همکاری ویژه ای با اداره کل زندانها و ستاد دیه استان در ماه محرم انجام داده و برای این همکاری نیازمند برنامه ریزی و هدف گزاری ویژه تری هستیم.

وی افزود: در تلاش هستیم تا در ماه محرم با استفاده از پتانسیل هیات های عزاداری در استان طرح های ویژه ای برای کمک به زندان و زندانیان جرائم غیر عمد را برگزار کنیم .

گفتنی است در این نشست محمد رضا رفیعی زاده معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندانها، شهمیر صاحبی رئیس انجمن حمایت از زندانیان، محمد کوزه گران رئیس مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان، محمدمهدی فرهنگ‌دوست ، محمدحسن نجفی و جمعی دیگر از اعضای مجمع خیرین استان نیز در این نشست حضور داشتند.

انتهای پیام //

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*