آزادی ۱۰ مددجوی نیازمند آبرومند یزدی در هفته ی قوه قضاییه

۱۰ مددجوی نیازمند آبرومند با همت نیکوکاران یزدی و همچنین همت شورای حل اختلاف ۳۱ اداره کل زندان های استان یزد آزاد و به آغوش خانواده های خویش بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ در این آیین که به میزبانی زندان مرکزی یزد برگزار شد، رئیس کل دادگستری استان یزد ضمن تقدیر از نیکوکاران یزدی به دلیل همکاری با ستاد دیه استان و شوراهای صلحی زندان های یزد در رابطه با آزادی مددجویان نیازمند گفت: مردم نیکوکار یزد که به سختکوشی و قناعت شهره هستند، همیشه در امور خیر پیش قدم بوده و امروز نیز با حمایت های آنها شاهد آزادی ۱۰ مددجوی نیازمند آبرومند از زندان های استان هستیم.

غلامعلی دهشیری با اشاره به گزارشی از فعالیت های دستگاه قضایی در هفته ی قوه قضاییه گفت: اداره کل زندان های استان یزد همواره در زمینه اصلاح و تربیت مددجویان کوشیده و دستاوردهای خوبی در این زمینه ها داشته اند که مددجویان آزاد شده نیز باید توجه داشته باشند تا پس از آزادی به سمت زندگی شرافتمندانه حرکت کنند.

وی همچنین از حمایت های صداوسیمای مرکز یزد درباره حمایت از پویش های کمک به زندانیان جرایم غیرعمد قدردانی کرد و اظهار داشت: مردم نوعدوست یزد در اوضاع خرابی کسب و کار بیش از ۲۰میلیارتومان به آزادی مددجویان نیازمند جرایم غیرعمد کمک کردند که در این میان صداوسیمای مرکز یزد نقش مهمی در اطلاع رسانی عمومی جامعه داشت.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (علیه السلام) افزود: در برنامه ی امروز یکی از هیات های عزاداری یزد جمعی از نیکوکاران خود را برای حمایت از آزادی یک مددجوی نیازمند آبرومند بسیج کرده بود که این اقدام می تواند به عنوان الگو در سایر محلات و هیات های عزاداری اجرایی شود.

دهشیری همچنین ضمن قدردانی از شورای حل اختلاف زندان مرکزی یزد به دلیل تلاش برای اخذ گذشت رضایتمندانه از شکات، آزادی یک فرد را برابر اصلاح یک جامعه دانست و گفت: در سال گذشته ۵ مددجوی محکوم به قصاص نیز با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان های استان از اعدام نجات یافتند.

در ابتدای این نشست نیز اسلام افشون مدیرعامل ستاد دیه استان یزد به بیان گزارشی از روند آزادی ۱۰ نفر از مددجویان نیازمند آبرومند پرداخت و گفت: کل بدهی این ۱۰ نفر مبلغ ۵۱۱ میلیون تومان بود که مددکاران و همکاران ما در شورای صلحی زندان مبلغ ۳۶۳ میلیون تومان گذشت رضایتمندانه از شکات اخذ نمودند.

وی افزود: نیکوکاران یزدی نیز با پرداخت مبلغ ۱۴۸ میلیون تومان زمینه ی آزادی این ۱۰ نفر را همزمان با هفته قوه ی قضاییه فراهم نمودند.

گفتنی است دادستان عمومی و انقلاب ، رئیس دادگستری شهرستان یزد ، معاون قضایی دادگستری ، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و جمعی از مسئولین قضایی استان نیز در این آیین حضور داشتند .

انتهای پیام //

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*