مدیرکل زندانهای استان یزد در نشست شورای اداری: رعایت اصول اخلاقی، امری ضروری است

مدیرکل زندان های استان یزد در نخستین نشست شورای اداری این مجموعه در سال جدید بر رعایت اصول اخلاقی در اداره ی امور زندانبانی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در این نشست که به میزبانی بازداشتگاه شهرستان خاتم برگزار شد، گفت: نیروهای انسانی متولی بایدها ونبایدها در هر سازمان هستند که این بایدها و نبایدها بسیار مهم است و کارکنان و مسئولین امور زندانبانی می بایست ویژگیهای خوب گفتاری، پنداری و کرداری را مورد توجه ویژه قرار دهند.

وی افزود: نقش نیروی انسانی و ویژگی های فردی می تواند در کارآیی افراد و بالا بردن کیفیت کار موثر باشد که هرچه میزان سلامت اداری مطلوب تر باشد، سازمان به هدف نزدیک تر می شود.

مدیرکل زندانهای استان با اشاره به استقلال، صداقت و وفاداری به عنوان سه شاخص مهم در اداره ی امور گفت: ذاتا همه مستقل بودن را دوست دارند بر این اساس مسئولین باید در برخورد با نیروی انسانی حفظ جایگاه و تکریم افراد را مد نظر قرار دهند.

ذوالفعلی نژاد در ادامه افزود: صداقت و وفاداری از دیگر ابزار مدیریت است که همه ی کارکنان باید این شاخصها را مدنظر قرار دهند و به آن عمل کنند.

وی با اشاره به توجه به نیروی انسانی، اظهار داشت: مسئولین ستادی و روسای زندان ها باید بگونه ای با پرسنل رفتار کنند که انگیزه ی کافی جهت خدمت به مجموعه در آنها ایجاد شود.

این مقام مسئول با اشاره به کمبودها و مشکلات زندانها گفت: کمبود نیروی انسانی و مشکلات ساختاری بخشی از کار است که باید با آن کنار آمد و با بضاعت موجود به بهترین شیوه مدیریت نمود.

مدیرکل زندان های استان یزد گفت: نظارت شرط مهم و اساسی مدیریت است اما اگر زیادتر از حد متعارف باشد، ممکن است اثر معکوس داشته باشد.

رضا ذوالفعلی نژاد با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) بر تذهیب نفس تاکید داشت و گفت: راهنمایی های ما بایستی از روی دلسوزی باشد بگونه ای که اگر به دیگران تذکری دادیم به خودمان هم بازگشتی داشته باشد.

وی در پایان به موفقیت های اداره کل زندانهای استان یزد در سال ۹۸ اشاره نمود و افزود: این موفقیت ها نشانه همدلی، وحدت، صداقت و تلاش همکاران در کنار تعامل مطلوب اداره کل زندانهای استان با دستگاه های مرتبط می باشد.

در ابتدای این نشست مسئولین ستادی و روسا و مدیران زندانهای استان به ارئه گزارش مصوبات شورای اداری قبل و ایراد نقطه نظرات و مشکلات خود پرداختند.

گفتنی است در انتهای نخستین نشست شورای اداری اداره کل زندان های استان یزد در سال ۹۹ از سرهنگ زمانیان فرمانده یگان حفاظت و عباس رحیمی کارشناس برنامه و بودجه اداره کل زندانهای استان یزد تقدیر به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*