مدیرکل زندان های استان یزد خبر داد؛ رهایی زندانی محکوم به قصاص بعد از گذشت ۱۶سال

مدیرکل زندان های استان یزد از آزادی مددجو محکوم به قصاص پس از گذشت ۱۶ سال حبس با تلاش شورای حل اختلاف ، مددکاران و افراد نیک اندیش و نیکوکار یزد یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در این باره گفت: به همت شورای حل اختلاف حوزه ۲۰ زندان یزد مددجو محکوم به قصاص پس از گذشت ۱۶ سال حبس، با اعلام رضایت ولی دم از مجازات اعدام نجات یافت.

وی افزود: آخرین نشست مصالحه و رضایت برای رهایی مددجو محکوم به قصاص با حضور علی محمد دشتکیان قاضی ناظر بر زندان ، حمیدرضا زارع مدیر زندان مرکزی یزد، اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان، کارشناسان شورای حل اختلاف شعبه ۲۰ زندان یزد و جمعی از نیکوکاران یزدی در دفتر رئیس زندان مرکزی برگزار شد که در این نشست پس از گفتگو با اولیای دم و شاکیان پرونده در نهایت موفق به اخذ رضایت از ولی دم با پرداخت دیه گریده و محکوم از مجازات  اعدام رهایی یافت .

گفتنی است این گذشت بعد از ۱۶  سال و  پس از برگزاری نشست های متعدد با حضور اولیای دم حاصل گردیده که در نهایت مادر مقتول از حق قانونی خود برای قصاص قاتل گذشت و این پرونده با صلح و سازش خاتمه یافت.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*