مدیرکل زندان های استان یزد خبر داد؛ دوره آموزشی “پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر” ویژه خانواده مددجویان

مددجویان زندان مرکزی یزد به همراه خانواده های خود در دوره آموزشی “پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر” شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ مدیرکل زندان های استان یزد با اعلام این خبر گفت: دوره های آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ویژه خانواده مددجویان زندان های استان یزد برگزار می شود.

رضا ذوالفعلی نژاد در این باره گفت: یکی از مشکلات اجتماعی امروزه اعتیاد به مواد مخدر است که به عنوان یکی از جدی ترین معضلات اجتماعی بنیان خانواده ها را تهدید می کند.

وی افزود: این دوره های آموزشی در راستای تحقق سیاست های سازمانی، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین پیشگیری از مصرف مواد مخدر و روان گردان ویژه خانواده های زندانیان برگزار وآموزش های لازم توسط اساتید برجسته ی استان به خانواده مددجویان ارائه می گردد.

ذوالفعلی نژاد ضمن قدردانی از همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و همچنین انجمن حمایت از زندانیان استان یزد اظهار داشت: برنامه ریزی ها بگونه ای صورت گرفته که خانواده های مددجویان بتوانند با حضور در سالن های اجتماعات زندان در کنار همسران خود این آموزش ها را فرا گیرند.

مدیرکل زندان های استان یزد افزود: اجرای برنامه یاریگران زندگی از طریق آموزش و ارتقاء سطح آگاهی خانواده های زندانیان، غنی سازی اوقات فراغت، آموزش فرزند پروری و مهارت های زندگی در راستای مفاد سندجامع پیشگیری اولیه از اعتیاد و … از سرفصل های تدریس شده در این دوره ها است.

گفتنی است این کارگاه های آموزشی در زندان مرکزی یزد، مرکز مراقبت بعدازخروج و همچنین زندان اردکان برگزار و در پایان این دوره ها فرزندان مددجویان با اهداء وسایل کمک آموزشی مورد تشویق قرار می گیرند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*