مدیرکل زندان های استان در نشستی با مدیرکل فنی و حرفه ای یزد تاکید کرد؛ حرفه آموزی مقدمه ی اشتغال درآمدزا برای مددجویان است

مدیرکل زندان های استان یزد در دیدار با مدیرکل فنی و حرفه ای استان بر اهمیت حرفه آموزی با هدف اشتغال زایی مددجویان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در نشستی با حضور مدیرکل و مسئولین فنی و حرفه ای یزد ضمن قدردانی از تعامل و همراهی این مجموعه در رابطه با توسعه حرفه آموزی در زندان های استان گفت: خوشبختانه استان یزد از لحاظ حرفه آموزی زندانیان وضعیت مطلوبی دارد که مجموع این اقدامات مورد تایید و تقدیر مسئولین سازمانی نیز قرار گرفته است.

وی بر اهمیت حرفه آموزی با هدف اشتغال زایی مددجویان تاکید کرد و افزود: باید به شیوه ای برنامه ریزی و عمل کنیم که آموزه های فنی و حرفه ای در زندان با اشتغال مولد و کسب درآمد برای مددجویان و خانواده های آنها همراه شود.

ذوالفعلی نژاد با اشاره به تاثیراقدامات اصلاحی و تربیتی در عدم بازگشت مددجویان به زندان اظهار داشت: بیکاری ریشه ی بزهکاری است و تجربه نشان داده که مددجویان فعال  در دوره های های فنی و حرفه که موفق به دریافت گواهینامه مهارت می شوند، پس از آزادی مسیر زندگی شان تغییر کرده و دچار بزهکاری مجدد نمی شوند.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان نیز از تعامل خوب مربیان و واحدهای آموزشی این مرکز با مجموعه ی زندان های استان خبر داد و در رابطه با توسعه این همکاری ها قول مساعد داد.

امیر سعید مصباح با اشاره به نقش حرفه آموزی در سلامت رفتار زندانیان و آماده سازی آنها برای زندگی بهتر پس از آزادی گفت : با عنایت به اینکه منشاء بسیاری از بزه ها نداشتن شغل می باشد و از آنجایی که داشتن شغل مناسب مستلزم آموزش های فنی وحرفه ای است پس آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال و کاهش جرایم می باشد که خوشبختانه در زندان ها به این امر توجه اساسی شده است.

در پایان این نشست نیز مدیرکل و مسئولین فنی و حرفه ای استان به همراه مدیرکل زندان ها از مجتمع حرفه اموزی زندان مرکزی یزد بازدید کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*