دیدار مدیرکل زندان های استان با مدیر جدید اداره آموزش فنی و حرفه ای یزد

مدیرکل زندان های استان با مدیر جدید اداره آموزش فنی و حرفه ای یزد دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل زندان های استان یزد در ابتدای این نشست گفت: همکاری و تعامل خوب و ارزنده ای در این سالها بین دو اداره کل در راستای ارائه آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای برقرار بوده که امیدواریم این تلاش ها که با هدف آموزش مددجویان و کسب مهارت در حال اجرا است مقدمه ای برای ایجاد شغل و کاهش مشکلات خانواده مددجویان باشد.

رضا ذوالفعلی نژاد در ادامه افزود: توسعه و ارتقاء سطح آموزش های مهارتی زندانیان، خودکفایی و ایجاد روحیه استقلال و خودباوری در زندانیان به همراه ایجاد زمینه های جذب مددجویان در بازار کار و سرمایه از اهداف اصلی اداره کل زندان ها برای بازپروری و کمک به مددجویان است که خوشبختانه با حمایت های اداره کل فنی و حرفه ای استان در سالیان گذشته، این مهم در حد قابل قبولی محقق شده است.

وی همچنین اظهار داشت: جلوگیری از تکرار جرم با ایجاد فرصت های شغلی و حصول درآمد و همچنین ایجاد خلاقیت توام با کار به کمک دستگاه های اجرایی استان، محقق می شود و همه باید کمک کنیم تا مددجو بتواند بازگشت سعادتمندانه ای به جامعه داشته باشد.

مدیر کل زندان های استان در پایان افزود: مددجویان با استعداد بسیاری در زندان های استان هستند که متاسفانه بنا به مسائل متعددی نتوانستند از توانایی های خود به خوبی استفاده کرده و به سمت و سوی بزهکاری کشیده شده اند فلذا می توانیم با کمک اداره کل فنی و حرفه ای استان زمینه را برای شکوفایی استعدادهای پنهان آنها فراهم سازیم.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد نیز در این نشست گفت: زندانیان بخشی از جامعه هدف ما در برنامه های آموزشی سازمان فنی و حرفه ای هستند.

امیر سعید مصباح افزود: توجه به این قشر از افراد به عنوان بخشی از جامعه ضرورت اجتناب ناپذیر محسوب می شود که خوشبختانه امار و اطلاعات نشان دهند عنایت به این موضوع است .

وی ادامه داد: البته مقدار این آموزش ها کافی نیست و لازم است با تلاش مضاعف و مطالعه بر بروی حرفه ها گستره آموزش را نیز برای خانواده ها و فرزندان زندانیان توسعه داد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان گفت: این اداره کل آمادگی دارد تا بر اساس نیاز سنجی آموزشی ، مهارتهای بازار محور را به گروه های هدف ارائه نماید.

گفتنی است در این دیدار معاون سلامت اصلاح و ترییت به همراه مسئولین اشتغال و حرفه آموزی اداره کل زندان های استان و زندان مرکزی یزد نیز حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*