مدیرکل زندان های استان یزد در نشست ستاد اقامه نماز: نماز، یکی از ارکان اصلی اصلاح و تربیت است

سومین نشست ستاد اقامه نماز اداره کل زندانهای استان یزد در سال جاری با حضور مدیرکل و اعضای این ستاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ مدیرکل زندان های استان یزد در این نشست ضمن اشاره به فرمایش پیامبر مکرم اسلام درباره اهمیت نماز، گفت: نماز، یکی از ارکان اصلی اصلاح و تربیت است چراکه در اسلام نیز به عنوان ستون دین از آن یاد شده و همواره مورد تاکید ائمه معصومین بوده است.

رضا ذوالفعلی نژاد ضمن تقدیر از تلاش همکاران مجموعه ی زندان های استان در امر اقامه نماز که منجر به رتبه ی برتر این اداره کل در استان طی سه سال گذشته شده است، افزود: در حوزه اصلاح و تربیت اگر بخواهیم تربیت در بین زندانیان نهادینه شود، رکن اصلی آن اهمیت به فریضه نماز است.

محمدرضا رفیعی زاده معاون محترم سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان نیز در این نشست گفت: خوشبختانه به ازای هر ۱۵۰ نفر مددجو یک روحانی به ترویج فعالیت های دینی و قرآنی می پردازد و در بین نمازها اقامه نماز صبح از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در ابتدای این جلسه نیز عباس صالحی رئیس اداره فرهنگی تربیتی و دبیر ستاد اقامه نماز زندان های استان گزارشی از اقدامات انجام شده و فعالیت های اقامه نماز در زندان ها ارائه و در خصوص اهتمام بیشتر به اقامه سه وعده نماز سربازان و همچنین برگزاری جلسات شورای ستاد اقامه نماز در زندان ها و ارسال به موقع گزارش و مستندات مربوطه مطالبی بیان نمود.

همچنین رییس زندان اردکان و مدیر زندان مرکزی گزارشی از اقدامات انجام شده در زندان ها مذکور را بیان نمودند.

در ادامه سایر اعضای ستاد اقامه نماز اداره کل زندان های استان به بیان موضوعات در خصوص برنامه های بهتر اقامه شدن نماز در زندان ها پرداخته و نیز پیشنهادات و راهکارهای اجرایی خود را عنوان نمودند.

گفتنی است در پایان پرسنل فعال در امر نماز مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*