همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه یزد با اداره کل زندان های استان برای کمک به آزادی زندانیان آبرومند

نشست مدیر کل زندانهای استان با مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد در خصوص مشارکت این اداره کل برای کمک به آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد ؛ در این نشست که در دفتر مدیر کل زندانهای استان و نایب رئیس ستاد دیه استان برگزار گردید پیرامون تعامل و همکاری بین ستاد دیه استان یزد و اوقاف و امور خیریه گفتگو شد.

رضا ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندانها و نایب رئیس نمایندگی ستاد دیه استان به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه از ابتدای سال پرداخت.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات پیش روی خانواده مددجویان گفت : با آمدن فرد به زندان بیشتر مشکلات متوجه خانواده وی میشود ، بخصوص در جرائم غیرعمد از لحاظ حیثیت اجتماعی و شخصیتی ، خانواده تحت تأثیر انتقال این فرد به محیط بسته ی زندان قرار می‌گیرد.

اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد نیز در این نشست با تاکید بر این موضوع که خانواده زندانیان نباید در معرض آسیب های اجتماعی قرار بگیرند: هدف از اقدامات صورت گرفته در ستاد دیه  را توسعه فرهنگ گذشت و تلاش برای فرهنگ سازی جهت کمک به آزادی محکومین جرائم غیر عمد مالی برشمرد .

در ادامه این نشست حجت الاسلام حسین زارع زاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز با اشاره به سنت حسنه وقف در این رابطه افزود: امروزه باید این امر به گونه ای فرهنگ سازی شود که خیرین اموال خود را در جهتی وقف نموده که بتوان گره از زندگی انسانها باز نمود.

وی افزود: آزادسازی محکومین جرائم مالی غیرعمد که بدلیل ناتوانی در پرداخت بدهی تحمل حبس می نمایند باید بتوانند از اینگونه موقوفات استفاده نمایند تا خانواده های آنها گرفتار آسیب های اجتماعی نشوند.

در پایان این نشست مقرر شد از ظرفیت های امام زاده ها و اماکن متبرکه جهت فرهنگ سازی و جذب کمک های خیرین برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد مالی استفاده شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*