معاون قضایی و اجرای احکام سازمان زندانهای کشور در یزد: فعالیت های اصلاحی و تربیتی، مددجویان را به تفکر و تربیت وادار نموده است

معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندانهای کشور با حضور در جمع مددجویان زندان مرکزی یزد گفت: فعالیت های اصلاحی و تربیتی صورت گرفته در زندان ها، مددجویان را به تفکر و تربیت وادار نموده است.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ سیروس شیخ پور با حضور در مجتمع فرهنگی و آموزشی امام علی(ع) زندان مرکزی یزد با مددجویان دیدار و مشکلات قضایی آنها را مورد بررسی قرار داد.

وی در ابتدای این دیدار ضمن قدردانی از مدیرکل و مسئولین زندان های استان یزد بواسطه فراهم آوردن فضای خوب اصلاحی و تربیتی برای استفاده مددجویان گفت: یکی از اهداف بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی در بحث زندان ها، اصلاح و تربیت مددجویان است.

شیخ پور با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم درباره توجه به قرآن و اهل بیت افزود: راه هدایت از طریق قرآن و تمسک به اهل بیت پیامبر محقق می شود چراکه توجه به قرآن و توسل به اهل بیت برای هدایت و برکت ضروری است.

معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندانهای کشور با اشاره به اینکه گمشده های دنیای امروز، توجه به قرآن و اهل بیت است، گفت: تفکر و تدبر در آیات قرآن بگونه ای باید محقق شود که به صورت کاربردی مددجویان اثرات آن را درک کنند.

سیروس شیخ پور گفت: هدف ما از فعالیت های اصلاحی تربیتی و همچنین توجه به آموزش های فرهنگی و اعتقادی، اصلاح و تغییر رفتار مددجویان می باشد که خوشبختانه در بسیاری از موارد شاهد هستیم که مجموع این فعالیت ها زندانی را به تفکر و تربیت وادار نموده است.

وی اظهار داشت: چنگ زدن به قرآن و تامل در کلام الهی باعث نجات و رهایی انسان از گرفتاریها می شود و اگر این نورانیت در زندگی شخصی هر فردی تجلی پیدا کند می توان سریعتر به آغوش جامعه و خانواده بازگشت و در سایه این برنامه ها خیرات و برکات به زندگی ها باز می گردد.

معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندانهای کشور در پایان ضمن تشویق مددجویان به فعالیت در حوزه های آموزشی و فرهنگی گفت: همکاری و حضور در فعالیت های اصلاحی و تربیتی، ضمن تغییر رفتار و دیدگاه مددجویان، در استفاده از امتیازات مرخصی، عفو و … نیز موثر خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*