برپایی دوره‌ی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی در اداره کل زندان های استان یزد

اداره کل زندان های استان یزد نخستین دوره کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی را ویژه‌ی پرسنل فعال در زمینه های اصلاحی و تربیتی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل زندان های استان یزد؛ در این دوره آموزشی که با نظارت مدیرکل و جمعی از مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با هدف آشنایی بیشتر با مقوله کتاب و کتاب‌خوانی برگزار شد، دکتر تولایی و دکتر زین العابدین اساتید اعزامی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان آموزش های لازم در زمینه های مربوط به کتاب و کتابخوانی پرداختند.

در ابتدای این نشست معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان های استان یزد به بیان گزارشی از فعالیت های مربوط به کتاب و کتابخوانی در زندان های استان ارائه داد و گفت: تربیت ۷۸۷ نفر حافظ یک جزء تا ۳۰ جزء قرآن کریم در زندان های استان، وجود ۴۲هزار و ۳۳۷ جلد کتاب در کتابخانه های زندان های استان، اجرای طرح یارمهربان، حضور ۱۳۰۰ نفر از مددجویان زندالن های استان در جشنواره کتابخوانی رضوی، اجرای طرح کتابخوانی یک سرباز ۱۰ کتاب، ازجمله اقدامات اصلاحی و تربیتی در حوزه کتاب و کتابخوانی است که در زندان های استان یزد انجام و درحال برگزاری است.

محمدرضا رفیعی زاده همچنین افزود: برگزاری طرح کتاب اثرگذار من، اجرای طرح کتابت قرآن کریم، اجرای طرح هر اتاق یک طاقچه کتاب، تحصیل ۸۱ نفر از مددجویان در کلاس های سوادآموزی طی ۵ماهه اول سال جاری، اشتغال به تحصیل ۱۰۸ نفر در مقطع متوسطه و ۳۸ نفر در مقطع دانشگاه جامع علمی و کاربردی به همراه اجرای طرح ایستگاه هواخوری معنوی و اجرای طرح آیینه از دیگر فعالیت های صورت گرفته در زندان های استان می باشد.

در ادامه این نشست با حضور رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان و همچنین مسئولین فرهنگی زندان ها و رابطین کتابخانه های زندان های استان برگزار شد.

در پایان این کارگاه آموزشی نیز مدیرکل و جمعی از پرسنل اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان با حضور در اداره کل زندان های استان بر اجرای نخستین دوره کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی در این اداره کل نظارت کردند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*