مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشور در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان یزد: زندان یک فرصت مناسب برای سیستم درمانی است

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشور با دکتر محمد رضا میرجلیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان یزد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ در این نشست  دکتر مهرزاد تشکریان مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشور ضمن تقدیر از همکاری و  تعامل خوب دانشگاه علوم پزشکی با زندان های استان گفت: زندان یک فرصت مناسب برای سیستم درمانی است تا بتواند افراد بیمار و قشر آسیب پذیری که ممکن است کمتر به مراجع درمانی مراجعه کرده باشند را شناسایی و درمان کند.

وی با تاکید بر اهمیت تداوم فعالیت های آموزشی و پیشگیرانه در رابطه با بیماری های پرخطر افزود : یکی از مهمترین اهداف ما در سازمان زندان ها این است که بتوانیم مددجویان مبتلا به بیماری های پر خطر را شناسایی کرده و در کنار درمان آن برنامه های پیشگیرانه در راستای مبارزه با بیماری های پرخطر بپردازیم.

این مقام مسئول در ادامه ضمن درخواست ارائه تسهیلات برای زندان ها درخصوص تکمیل تجهیزات پزشکی، خواستار ثبت پایگاه های سلامت در زندانها شد و گفت: راه اندازی پایگاه هایی که زندان با دانشگاه و سیستم درمانی سراسری همراه باشد، روند تشخیص و درمان زندانیان بیمار را تسهیل خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان یزد نیز در این نشست ضمن پراهمیت شمردن فعالیت های درمانی در امور زندانبانی گفت : خوشبختانه از نظر شاخص های بهداشتی نزدیک به استاندارد های بین المللی هستیم و پوشش های درمانی در استان یزد در کشور جزو رتبه های اول است .

دکتر محمد رضا میرجلیلی در ادامه به تعامل بسیار خوب ngo های درمانی پیرامون بیماری های پرخطر و کمک به مددجویان اشاره کرد و گفت : پوشش خوب و مناسب خدمات درمانی به مددجویان از مهترین اهداف این مجموعه است .

وی در پایان گفت : بهترین رابط بین ما و زندانها میتواند نرم افزار جامع سیب و ثبت کلیه اطلاعات در این نرم افزار میتواند در تشکیل پرونده سلامت مددجویان بسیار مهم باشد.

محمدرضا رفیعی زاده معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان یزد نیز در ابتدای این نشست به ارائه گزارشی از تعاملات بین این مجموعه و دانشگاه علوم پزشکی استان پرداخت و از همکاری تیم درمانی استان با زندان قدردانی کرد.

گفتنی است دکتر مختاری مدیرگروه درمان سازمان زندان های کشور  محمد رضا رفیعی زاده معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان یزد و دکتر یحیی دهقانی رئیس اداره بهداشت و درمان اداره کل زندانهای استان یزد نیز در این نشست حضور داشتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*