طی آیینی با حضور پدر و مادر شهید حججی؛ نمازخانه و دارالقرآن شهید محسن حججی در زندان شماره ۲ یزد افتتاح شد

همزمان با ایام سالروز شهادت شهید محسن حججی و طی آیینی با حضور پدر و مادر این شهید، نمازخانه، دارالقرآن و مدرسه قرآنی زندان شماره ۲ یزد مزین به نام شهیدحججی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی زندان شماره ۲ یزد؛ مدیرکل زندان های استان یزد در این مراسم با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره شهید حججی، گفت: شهید حججی  حجت خداوند در برابر چشمان همه شد و امیدواریم خداوند توفیق دهد تا ادامه دهنده راه آن شهید بزگوار باشیم.

رضا ذوالفعلی نژاد با اشاره به رتبه های بدست آمده توسط اداره کل زندان های استان در حوزه اصلاح و تربیت، گفت: از آنجایی که اساس کار زندانبانی اصلاح و تربیت است، روزانه برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی ویژه ی مددجویان در حال اجرا است.

وی افزود: سیمای دین ما نماز است و به همین دلیل در تمام حوزه های زندانبانی و فضاهایی که در اختیار داریم، نمازخانه و دارالقرآن هایی احداث شده تا زمینه ساز اقدامات اصلاحی و تربیتی باشد که خوشبختانه این فعالیت ها انگیزه های بسیاری در مددجویان بوجود آورده است.

مدیرکل زندان های استان یزد با اعلام این خبر که ۲۵ روحانی در زندان های استان به مددجویان آموزش های قرآنی را ارائه می دهند، اذعان داشت: کلاس های آموزش اخلاق، حفظ قرآن، مفاهیم، احکام، نهج البلاغه و … ازجمله دوره هایی است که در دارالقرآن ها به صورت دائمی برگزار می شود.

ذوالفعلی نژاد افزود: شعار اصلی ما اصلاح و تربیت است و در راستای تحقق این هدف از هیچ تلاشی دریغ نمیکنیم چراکه معتقدیم امانت هایی که در اختیار ما هستند بایستی  تحت تاثیر فرایند اصلاح و تربیت قرار بگیرند تا بازگشت سعادتمندانه ای به جامعه داشته باشند.

حجت الاسلام فیروز گرجی، مسئول دبیرخانه کانون فرهنگی و هنری مساجد استان نیز در ادامه این مراسم به بیان اهمیت رشادت های مدافعین حرم پرداخت و از فعالیت های فرهنگی صورت گرفته در زندان شماره ۲ قدردانی کرد.

تلاوت قرآن کریم توسط محمد کریمی نیا، قاری ممتاز کشوری به همراه اجرای گروه تواشیح ولایت از دیگر برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است در پایان این آیین که با حضور معاون استاندار در امور ایثارگران و خانواده شهدا، خاکپور قهرمان پاورلیفتینگ جهان که ۱۶ مدال بین المللی خود را به خانواده شهید حججی اهداء نموده است، سردار فرهنگ دوست از آزادگان ۸ سال دفاع مقدس، مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی استان، جمعی از کارکنان سپاه الغدیر، جمعی از مسئولین و کارکنان زندان های استان برگزار شد، مدیرکل زندان های استان یزد با اهداء لوح ایثار و هدیه ای معنوی از خانواده شهید محسن حججی تجلیل کرد.

همچنین پدر شهید محسن حججی تعدادی کلام الله مجید با دستنوشته ی خود در صفحه ی اول آن، به مددجویان حافظ قرآن کریم در زندان شماره ۲ اهداء نمود.

 

   

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*