دیدار مدیرکل زندان های استان با رئیس دادگستری شهرستان یزد

مدیرکل و جمعی از مسئولین ستادی اداره کل زندان های استان با رئیس جدید دادگستری شهرستان یزد دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات تامینی و تربیتی صورت گرفته در زندان های استان گفت: عفو مقام معظم رهبری به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی کمک زیادی با کاهش جمعیت کیفری زندان ها کرد و حدود ۱۸۴۰ نفر از مددجویان زندان های استان مشمول این عفو شدند.

رضا ذوالفعلی نژاد در ادامه از حمایت های حجت اسدی رئیس سابق دادگستری شهرستان یزد قدردانی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت مسئولین قضایی استان قدم های موثری درجهت تحقق اهداف کاهش جمعیت کیفری زندان ها برداشته شده که امید است با ادامه روند حمایتی از سوی دادگستری شهرستان یزد، موفقیت های بیشتر در این زمینه را شاهد باشیم.

ذوالفعلی نژاد ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان گفت: در سال گذشته با حمایت دستگاه قضایی برای نخستین بار ۲۲۰ مددجو از زندان های استان در کارگاه های اشتغال سطح شهر مشغول به کار شدند و ماهیانه حقوق دریافت کردند که در تلاش هستیم این آمار را در سال جاری به بیش از ۴۰۰ نفر برسانیم.

مدیرکل زندانهای استان یزد در ادامه از تعامل ارزنده دستگاه قضایی استان با مجموعه ی زندان قدردانی و تسریع در رسیدگی به پرونده متهمین و تعیین تکلیف آنها را خواستار شد.

رئیس دادگستری شهرستان یزد نیز ضمن قدردانی از تلاش مدیرکل و پرسنل زندان های استان به دلیل اقدامات تامینی و تربیتی مناسب در این حوزه کاری از حضور بیشتر قضات در اندرزگاه های زندانیان با هدف رسیدگی به مشکلات قضایی آنها و تحقق اهداف کاهش جمعیت کیفری خبر داد.

مجید کارگران بافقی در ادامه ضمن تاکید بر تاثیر آموزش نیروها در پیشبرد اهداف، نکاتی را در رابطه با جلوگیری از آسیب در زندان ها یادآور شد.

وی همچنین از اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال زندانیان قدردانی کرد و گفت: پس از اعتمادی که سال گذشته در رابطه با اشتغال مددجویان در محیط های کارگری حاصل شده، امسال برخی از ادارات و موسسات آمادگی خود را برای بکارگیری و جذب بیش از ۷۰۰ نفر نیروی خدماتی و کارگری را اعلام کرده اند که می توان از شیوه های مجازات های جایگزین حبس و اشتغال بکار زندانیان آنها را به این محیط ها اعزام کنیم که این مهم نقش زیادی در کاهش آسیب های اجتماعی نیز خواهد داشت.

در ادامه ی این نشست رفیعی زاده معاون سلامت، اصلاح و تربیت، اسلام افشون رئیس اداره قضایی و مدیرعامل ستاد دیه، حکیمی رئیس اداره حفاظت اطلاعات، سبزواری رئیس اداره بازرسی، سرهنگ زمانیان فرمانده یگاه حفاظت اداره کل زندان های استان و همچنین حمیدرضا زارع مدیر زندان مرکزی یزد به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*