همزمان با هفته ی مهارت؛افتتاح کارگاه دوخت کفش چرم در زندان مرکزی یزد

با حضور مدیرکل زندان های استان یزد و جمعی از مسئولین مرکز شماره یک فنی و حرفه ای یزد، کارگاه دوخت کفش چرم  در زندان مرکزی افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ در این آیین که همزمان با هفته ی ملی مهارت برگزار شد، با حضور مدیرکل زندان های استان و رییس مرکز شماره یک فنی و حرفه ای یزد، کارگاه آموزش  دوخت کفش چرم در مجتمع فنی و حرفه ای زندان مرکزی یزد راه اندازی شد.

مدیرکل زندان های استان یزد در نشستی با حضور محمدحسین بهاری جو رئیس مرکز شماره یک فنی و حرفه ای یزد و کارشناسان این مرکز به تشریح فعالیت های آموزشی در زندان های استان پرداخت و گفت: برای هدایت افراد به سمت فعالیت های اصلاحی و تربیتی امتیازات ویژه ای در نظر گرفته ایم و تلاش شده تا فضای زندان به محیطی آموزشی مبدل شود.

رضا ذوالفعلی نژاد با اشاره به تاثیر آموزش بر مددجویان گفت: آموزش های فنی و حرفه ای علاوه بر پرکردن اوقات فراغت مددجویان، آموزش های کاربردی را به آنها ارائه می دهد که می توانند از این طریق کسب درآمد داشته باشند و پیگیری مددجویان درباره اخذ گواهینامه های مهارت، نشان از اهمیت دادن مددجویان به این مقوله است.

وی افزود: در حوزه اشتغال حدود ۲۲۰ نفر از مددجویان طی سال گذشته در واحدهای تولیدی و شرکت ها فعالیت کردند و ماهیانه حقوق دریافت کردند که امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته بتوانیم در سال جاری این آمار را به ۴۰۰ نفر برسانیم.

مدیرکل زندان های استان یزد اظهار داشت: در حوزه اشتغال مولد داخل زندان نیز مددجویان بسیاری در کنار آموزش های فنی و حرفه ای ، روزانه مشغول فعالیت و تولید صنایع دستی هستند که بسیاری از تولیدات آنها در فروشگاه های سطح شهر و نمایشگاه ها بفروش می رسد.

ذوالفعلی نژاد افزود: حفظ کرامت انسانی در کنار خدمت رسانی به مددجویان در سرلوحه ی رفتار کارکنان زندان های استان است چراکه معتقدیم کار ما خدمات دهی به انسان های آسیب دیده است.

وی با اشاره به تاثیر مستقیم اشتغال و حرفه آموزی در عدم بازگشت مجدد به زندان، تصریح کرد؛ اگر حرفه آموزی و اشتغال در زندان ها به صورت اصولی انجام شود، درصد بازگشت مددجویان به زندان بسیار کمتر خواهد شد.

محمدحسین بهاری جو، رییس مرکز فنی و حرفه ای شماره یک یزد نیز در نشستی که در حاشیه افتتاح کارگاه دوخت کفش چرم  در زندان مرکزی برگزار شد، با تاکید بر اهتمام فنی و حرفه ای استان برای کمک به مددجویان، بازگشت سعادتمندانه زندانیان را از اهداف فنی و حرفه ای برای حمایت از زندان دانست.

در ادامه این نشست مدیرکل زندان های استان به همراه جمعی از مسئولین این اداره کل و رییس و کارشناسان آموزش مرکز فنی و حرفه ای شماره یک یزد از مجتمع حرفه آموزی و کلاس های فنی و حرفه ای زندان مرکزی یزد بازدید کردند.

  

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*