خبر گزاری ایرنا : نشست صلح و سازش در زندان یزد برگزار شد

نشست صلح و سازش در زندان یزد برگزار شد

یزد – ایرنا- مدیرکل زندان‌ها، اقدام‌های تامینی و تربیتی استان یزد گفت: جمعی از مددجویان زندان‌های این استان با شاکیان خود برای بررسی و حل مسائل، نشست صلح و سازش برگزار کردند.

رضا ذوالفعلی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با حضور جمعی از مسئولان قضایی، مددجویان و شاکیان آنها، نشست صلح و سازش در مجتمع فرهنگی امام علی (ع) زندان مرکزی یزد برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست  ابتکاری مددجویان  و زندانیان به صورت چهره به چهره  نسبت به بررسی و اظهار نظر در خصوص مورد دعوای خود بحث و بررسی کردند.

به گفته این مسئول، برگزاری اینگونه نشست‌ها در حل و فصل مسائل و مشکلات و زمینه ساز حل مطالبات و آزادی زندانیان است.

ذوالفعلی نژاد خاطر نشان کرد:  این نشست‌ها بر حسب ضرورت با همکاری بخش‌های قضایی تا پایان سال ادامه دارد.

از ابتدای سال ۹۸ نیز ۲۹۰ پرونده تاکنون در شورای حل اختلاف مطرح شده که ۱۹۹ پرونده به صلح و سازش منجر و تعداد ۷۹ نفر از مددجویان از زندان آزاد شده اند.

هم اکنون در استان یزد سه زندان شامل زندان مرکزی و شماره ۲ در شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد.

همچنین ۲ بازداشتگاه در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیر بومی هستند، در ارتباط با مواد مخد است.

استان یزد بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

لینک خبر : https://www.irna.ir/news/83414130/%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%B5%D9%84%D8%AD-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D8%B2%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*