مدیرکل زندان های استان یزد در آیین اختتامیه مسابقات ورزشی کارکنان زن منطقه ۸ زندان های کشور: ورزش نسخه شفابخش جامعه است

 

آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان زن زندان های منطقه ۸ کشور با حضور جمعی از مسئولین و ورزشکاران در مجتمع فرهنگی آموزشی شهید مصطفی احمدی روشن کانون اصلاح و تربیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ مدیرکل زندان های استان یزد در آیین اختتامیه این دوره از مسابقات ضمن تقدیر از حضور بانوان همکار زندان های استان های شرکت کننده، گفت: ورزش نسخه ی شفابخش جامعه امروز است و سایر کارکنان زن نیز باید در فعالیت های ورزشی مشارکت جدی داشته باشند.

رضا ذوالفعلی نژاد گفت: یکی از فاکتورهای اصلی و اساسی سلامتی، ورزش است که باید در برنامه های روزانه ی خانواده ها قرار گیرد زیرا جامعه سالم از افراد سالم تشکیل می شود.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره همگانی کردن ورزش، اظهار داشت: اکنون محدودیتی برای ورزش بانوان وجود ندارد و همه ی آحاد مردم جامعه باید ورزش را جدی بگیرند.

ذوالفعلی نژاد با تاکید بر ضرورت جدی گرفتن ورزش برای بانوان در دستگاه های اجرایی افزود: ضرورت ورزش برای بانوان بیشتر است چراکه مسئولیت خانواده را نیز به عهده دارند و اگر بخواهند مسئولیت درست تری درجامعه ایفا کنند باید جسم قوی داشته باشند که لازمه ی آن ورزش کردن است.

وی ادامه داد: در حوزه ی زندانبانی اگر بخواهیم یک زندانبان خوب باشیم و در راستای اهداف اصلاحی و تربیتی به بهترین نحو انجام وظیفه کنیم، باید قطعا روحیه ای شاد و سلامت کامل داشته باشیم که مگر با ورزش میسر نمی شود.

مدیرکل زندان های استان یزد با اشاره به سختی های کار زندانبانی  و اهمیت توجه به سلامت جسم و روح افزود: بین پرسنل ورزشکار و کارایی بالا نیز رابطه ی مستقیم وجود دارد و این از برکات ورزش کردن است.

در ادامه ی این مراسم نیکنام رئیس اداره فرهنگی تربیتی زندان های استان کرمان، میزبانی استان یزد از جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان زن زندان های منطقه ۸ کشور را شایسته دانست و بر مبارزه با هوای نفس در کنار تربیت بدنی تاکید کرد.

اهداء حکم قهرمانی، مدال و جوایز به تیم های برتر و همچنین اجرای گروه های هنری و ورزشی از دیگر برنامه های آیین اختتامیه این دوره از مسابقات بود.

گفتنی است در این دوره از رقابت ها که با حضور ۴۵ ورزشکار از استان های یزد، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به میزبانی یزد برگزار شد، بانوان کارمند زندان ها در ۴ رشته ی ورزشی با یکدیگر به رقابت پرداخته که در پایان ورزشکاران اداره کل زندان های استان یزد با کسب رتبه اول در سه رشته، عنوان قهرمانی را ازآن خود کردند.

 

   

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*