مدیرکل زندان های استان یزد در نشست شورای اداری: قانون گرایی زمینه ساز اخلاق اداری است

مدیرکل زندان های استان یزد در نشست شورای اداری این مرکز گفت: هرچه بر فضای کاری خود قانون گرایی را حاکم کنیم، زمینه ی اخلاق اداری فراهم تر می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در ابتدای این نشست بر پیگیری سیاست های سازمانی با تکیه بر اخلاق اداری تاکید کرد و گفت: در زندانبانی، کار ما با انسان ها است فلذا باید ارزش های انسانی در تمامی حوزه ها از مددجویان تا پرسنل وظیفه، کارکنان و ارباب رجوع باید مد نظر قرار گیرد.

وی بر تلاش در راستای توانمندسازی کارکنان تاکید کرد و اظهار داشت: سرمایه هر سازمان نیروی انسانی کارآمد است و این نیروی باکیفیت می تواند توسعه و ارتقاء خدمات اداری را به همراه داشته باشد.

ذوالفعلی نژاد با اشاره به اینکه صداقت و اعتماد از بالا به پایین در سیستم در جریان است گفت: مدیر اگر در گفتار و رفتار صادق باشد، این اخلاق اداری به کارکنان نیز سرایت می کند و  ارزش های اخلاقی و اسلامی را در سیستم حاکم خواهد شد.

مدیرکل زندان های استان یزد تلاش برای ایجاد فضایی دوستانه در کار، توجه به شایسته سالاری، تکیه بر توانمندی های پرسنل، فرهنگسازی رفتار صمیمی و حرفه ای و همچنین گفتگوی مستقیم و بی واسطه با کارکنان را از وظایف مدیریت دانست و تاکید کرد: هرچه بر فضای کاری خود قانون گرایی را حاکم کنیم، زمینه ی اخلاق اداری فراهم تر می شود.

وی همچنین با بیان اینکه مدارا کردن یکی از شاخص های مدیریت اصلاحی و تربیتی است، گفت: بنا به فرمایش مولای متقیان حضرت علی (ع) بهترین سیاست و مدیریت آن است که بر مبنای مدارا باشد چراکه خیر و برکت در مداراکردن است و بر این اساس باید خودمان را بجای نیروی زیرمجموعه بگذاریم و او را درک کنیم.

رضا ذوالفعلی نژاد در ادامه اظهار داشت: تعیین هدف، شجاعت و شهامت اجرای آن یکی از ابزار موفقیت در پیشبرد اهداف است و در کار زندانبانی هیچ تعلل و کوتاهی پذیرفتنی نیست.

وی شاخص های عمومی و اختصاصی مد نظر سازمان زندان های کشور را یادآوری کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا همانگونه که در فعالیت های تامینی و تربیتی جایگاه خوبی داریم، در اطلاع رسانی بموقع و صحیح عملکرد نیز کوتاهی صورت نگیرد تا حقوق پرسنل سختکوش اداره کل زندانها پایمال نشود.

این مقام مسئول همچنین گفت: نظارت مستمر بر حوزه ی کاری باید با نگاه مثبت باشد و در کنار آن نکات منفی و ضعف یادآوری شود.

وی افزود: به لطف خدا و تلاش همکاران مجموعه ی سرپا و خوبی به همراه جو صمیمی داریم که باید روز به روز بیشتر و پایدارتر بماند.

ذوالفعلی نژاد گفت: با همه ی کمبودهای اعتباری و برخی مشکلات، اولویت های ۱۰ گانه سازمان به نحو مطلوبی در زندان های استان اجرا می شود که روسای ستادی باید خلاقیت و تفکر جدید را به همراه ایده هایی نو به همکاران صف بدهند.

مدیرکل زندان های استان یزد در پایان افزود: مسئولین ستادی علاوه بر نقش نظارتی نباید دچار روزمرگی شوند و  در اجرا نیز نیروهای صف را همراهی کرده و نقش های حمایتی همراه با برنامه باشد.

در ابتدای این نشست نیز محمدرضا رفیعی زاده دبیر شورای اداری، مسئولین ستادی و روسای زندان ها به ارائه گزارشی از اجرای مصوبات نشست پیشین پرداخته و سپس برنامه های خود مطابق با دستور این جلسه را تشریح کردند.

در پایان نیز مدیرکل زندان های استان یزد از زحمات مصطفی عابدی رئیس اداره آمار و انفورماتیک و همچنین محمدحسین قیصری مسئول حسابداری اداره کل با اهداء لوح تقدیر، قدردانی کرد.

     

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*