برگزاری آیین اختتامیه مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای استان یزد

به همت اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان یزد آیین اختتامیه مسابقات قرآنی پرسنل، خانواده کارکنان و پرسنل وظیفه زندانهای استان با حضور مدیر کل زندانهای یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در آیین اختتامیه مسابقات قرآنی کارکنان ، پرسنل وظیفه و فرزندان کارکنان این مجموعه با اشاره به اهمیت قرآن در زندگی و تاکید پیامبر بر تعلیم و یادگیری و به کار بستن این کتاب آسمانی گفت: قلبی که ظرف قرآن باشد از عذاب خدا به دور است و حاملان و عاملان به قرآن نزد خداوند جایگاه والایی دارند.

مدیرکل زندانهای استان یزد در ادامه با اشاره به اینکه قرآن ، مایه ی خیر دنیا و اخرت است اظهار داشت : برای زنده ماندن قرآن هم آموزش قرائت و تلاوت و هم فهم و عمل به آن نیاز است.
وی با اشاره به فعالیت های قرآنی در زندانهای استان یزد گفت: خوشبختانه به برکت نظام جمهوری اسلامی و اهداف تربیتی سازمان زندانها بحث آموزش قرآن ساری و جاری است و این فرهنگ قران آموزی باعث گردیده که بسیاری از آسیب های اجتماعی هم در درون زندان و هم خانواده زندانیان کاسته بشود .

این مقام مسئول گفت: مددجویانی که در حوزه های فرهنگی و تربیتی و قرآنی شرکت میکنند قطعا در بازگشت به جامعه متحول شده اند و این اقدام در زندانهای استان به خوبی در حال اجراست.

ذوالفعلی نژاد گفت: در حال حاضر ۷۵۳ نفر مددجوی حافظ یک جزء تا ۳۰ جزء قرآن داریم و بیش از ۱۱۲ محفل انس با قرآن در زندانهای استان برگزار شده است.

وی اظهار داشت: اجرای ۲۲۵۰ ختم قرآن کریم در ماه مبارک رمضان امسال ، قرائت روزانه ۴ صفحه از قرآن کریم هر روز صبح در اندرزگاه های زندانهای استان ، برگزاری طرح قرآنی کوثر ، اجرای طرح قرآنی تربت برای پرسنل وظیفه، طرح کتابت قرآن توسط مددجویان، برگزاری ۳۹ مسابقه قرآنی با حضور ۱۲۷۷ نفر مددجویان ، برگزاری نمایشگاه قرآنی ، تواشیح، هم خوانی قرآنی و اجرای طرح تلاوت نور ، گوشه ای از فعالیت های قرآنی در زندان های استان یزد است .

مدیرکل زندانهای استان یزد در ادامه گفت: هم اکنون ۲۵ روحانی کار آموزش قرآن، احکام و اخلاق را در زندان های انجام می دهند.

ذوالفعلی نژاد افزود: در حوزه پرسنل سال گذشته ۱۵۰ نفر شرکت کننده شامل کارکنان همسران کارکنان فرزندان آنها و پرسنل وظیفه را در این مسابقات قرانی داشته ایم که خوشبختانه در حوزه مسابقات استانی دستگاه های وابسته به قوه قضاییه حائز رتبه شدند و در نهایت ۴ نفر از اداره کل زندان های استان یزد رتبه های برتر کشوری را به خود اختصاص دادند.

وی در پایان افزود: خوشبختانه در بحث آموزشهای قرآنی و نماز در زندانهای استان به جدیت کار می شود و تاکید این ما بر کیفیت این فعالیت ها است چون در بحث کمیت، به لطف خدا و تلاش همکاران، در حوزه های کارکنان ،مددجویان و پرسنل وظیفه فعالیت های ارزنده ای شکل گرفته است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان نیز در ادامه آیین اختتامیه این دوره از مسابقات قرآنی ،ضمن تبریک ایام دهه کرامت، ولادت حضرت معصومه و امام رضا (ع) و تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این سری از امتحانات به ویژه مدیر کل زندانهای استان و معاونین ایشان که به صورت ویژه ای برای کارهای فرهنگی زمان گزاشته و با جدیت در این امر تلاش میکنند .

حجت الاسلام حبیبیان ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در مجموعه ی زندان های استان با موضوعات نماز افزود: اقدامات شایسته ای از سوی مسئولین اداره کل زندان های استان یزد در حوزه نماز صورت گرفته که این اداره در بین کلیه دستگاه های استان در ارزیابی حوزه نماز ، رتبه ی اول را به دست آورده است.

وی گفت: قران بهترین هدیه الهی برای بشر است که پیامبر برای آن بسیار زحمت کشیدند و انتظار این حضرت هم همین بود که از این کتاب آسمانی قدردانی بشود.

حبیبیان در پایان افزود: خوشبختانه مشاهده ی این شوق و شور جوانان در حوزه فعالیت های قرآنی و در تمامی سطوح جامعه بسیار امیدوار کننده است که تمامی این فعالیت ها می تواند تحقق خبرهای غیبی و بشارت های پیامبر اسلام و اهل بیت باشد.

در ابتدای آیین اختتامیه نیز نماهنگی از فعالیت های قرآنی صورت گرفته در زندان های استان پخش و سپس گروه سرود عاشقان ولایت به اجرای برنامه پرداختند.

تلاوت مجلسی قرآن کریم توسط قاری برجسته کشور، حسن حسن زاده نیز از دیگر برنامه های آیین اختتامیه مسابقات قرآنی کارکنان، فرزندان پرسنل و سربازان وظیفه اداره کل زندان های استان یزد بود.

گفتنی است در پایان این مراسم نفرات برتر در رشته های مختلف با حضور مدیر کل زنداهای استان ، حجت الاسلام حبیبیان رییس و حجت الاسلام رادمهر جانشین ستاد اقامه نماز استان و معاونین اداره کل زندان ها مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*