مدیرکل زندان های استان یزد در نشست پرسش و پاسخ با پرسنل: حفظ کرامت افراد، یکی از اصول زندانبانی است

مدیرکل زندان های استان در نشست پرسش و پاسخ با پرسنل این مجموعه گفت: یکی از اصول مهم و حائز اهمیت در زندانبانی اسلامی حفظ کرامت افراد است.
به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ مدیرکل زندان های استان در این نشست که به میزبانی زندان مرکزی یزد برگزار شد، ضمن تقدیر از همت پرسنل زندان های استان یزد به دلیل کسب موفقیت های اخیر در زمینه های مختلف اصلاحی و تربیتی، گفت: موفقیت های بدست آمده مرهون تلاش و زحمات کلیه پرسنل زندان های استان است که در سایه وفاق و همدلی به‌دست آمده است.
رضا ذوالفعلی نژاد افزود: عزت نفس کارکنان از مهمترین ارکان برای خدمت صادقانه است و اگر کارکنان این موضوع را مد نظر خود قرار دهند، در بسیاری از دوراهی ها تصمیمات اساسی تر و درست تری می گیرند و خداوند نیز یاریگر آنها خواهد بود.
وی با اشاره بر اهمیت مطالعه دقیق و رعایت آیین نامه سازمان زندان ها و دستورالعمل های سازمانی، بر پایبند بودن به اصول حفاظتی و رازداری تاکید کرد و گفت: ما در زندانبانی باید حافظ آبروی افراد باشیم.
مدیرکل زندان های استان یزد همچنین حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان را امری مهم قلمداد کرد و اظهار داشت: یکی از اصول مهم و حائز اهمیت در زندانبانی اسلامی حفظ کرامت افراد است.
ذوالفعلی نژاد با اشاره به اینکه زندانبانی شغل سختی است و مخاطرات زیادی متوجه پرسنل است، گفت: تلاش ما باید برای زندگی سالم باشد و از این رو می بایست آموزه های دینی را سرلوحه کار خود قرار داده و از آن فاصله نگیریم.
وی اظهار داشت: صلابت و توجه به مسائل روحی و جسمی نیز لازمه کار زندانبانی است چراکه اگر کارمند زندان دچار رخوت و سستی شود، ممکن است آسیب های جبران ناپذیری متوجه مجموعه شده و امنیت زندان خدشه دار گردد.
در این نشست پرسنل زندان های استان سوالات خود را به صورت شفاهی و کتبی مطرح نموده و مدیرکل زندان های استان پاسخگوی آنها بود.
گفتنی است در پایان ۵ نفر از پرسنل زندان های استان مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*