معاون نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور: اداره کل زندان های استان یزد در کشور پیشتاز است

نشست معاون نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور با دادستان های شهرستان های استان یزد به میزبانی اداره کل زندان ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ عبدالصمد خرم آبادی ضمن تمجید از فعالیت های صورت گرفته در زندان های استان یزد گفت: زندان های استان یزد در بسیاری از زمینه ها موفق عمل کرده و از بسیاری استان های دیگر پیشتاز است.
وی همچنین تعامل اداره کل زندان های استان یزد با دستگاه قضایی را در موفقیت های این دستگاه موثر دانست و گفت: حضور دادیار مستقل در زندان می تواند در کاهش جمعیت کیفری زندان های استان موثرتر باشد.
معاون نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور افزود: حضور قضات در محل نگهداری زندانیان، مشاهده وضعیت مددجو و برقراری ارتباط چهره به چهره قضات با آنها نیز برای حل شدن مشکلات قضایی مددجویان باید بیش از پیش مد نظر قرار گیرد.
خرم آبادی ضمن اشاره به مسائل اقتصادی، از دادستان های شهرستان های استان خواست تا به مسئله گرانی نیز به عنوان مدعی العموم ورود کرده و با محتکرین و عوامل گرانی برخورد قاطع کنند.
وی گفت: تلاش مجموعه قضایی باید برای حرکت به سمت جلو باشد و برای رسیدن به این مهم باید به سلاح آموزه های دینی مسلح شویم که اگر در این مورد غلفت کنیم، دچار خسران می شویم.
این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: اگر مبانی دینی مد نظر قرار گیرد حتما دغدغه مردم و متهم را هم خواهیم داشت و زمانی که این دغدغه ها شما را رها نکند، می توانید مثمر ثمر باشید.
در ابتدای این نشست نیز مدیرکل زندانهای استان یزد به ارائه گزارشی از وضعیت زندانهای استان و اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف  تربیتی، کاهش جمعیت کیفری،  امنیتی و … پرداخت و سپس دادستان های شهرستان های استان یزد به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*