مدیرکل زندان های استان یزد :هنردرمانی یکی از شیوه های نوین اصلاح و تربیت است

مدیرکل زندان های استان یزد درباره استقبال مردم از نمایشگاه آثار مددجویان زندان مرکزی در گنجینه هنر گفت: یکی از شیوه های نوین اصلاحی و تربیتی در زندانبانی اسلامی، بحث هنردرمانی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد با اشاره به توانمندی های مددجویان گفت: اکثر قریب به اتفاق مددجویان از استعدادهای خوبی برخوردارند که اگر به سمت و سوی مسیر صحیح هدایت می شد، سرانجام کارشان به زندان نمی رسید.
وی همچنین تاکید بر هنر درمانی گفت: یکی از شیوه های نوین اصلاحی و تربیتی، بحث هنردرمانی است که مددجویان از این طریق استعدادهای خود را بروز و پرورش می دهند و پس از پایان دوران محکومیت می توانند در جامعه وارد چرخه تولید و اشتغال بشوند.
ذوالفعلی نژاد تصریح کرد: خوشبختانه در سایه تعامل هنرمندان و دستگاه های مربوط با فعالیت های هنری، اقدامات خوبی در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری در زندانهای استان انجام می شود که مربیان خبره استان آموخته های خود را با هدف بازپروری مددجویان در اختیار آنها قرار می دهند.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان یزد با اشاره به جایگاه هنر درمانی در زندانبانی اسلامی گفت: توجه به مقوله هنر در زندانبانی به مرحله ای رسیده است که محصولات تولید شده توسط مددجویان قابلیت عرضه و رقابت در بازار را دارد.
وی درخصوص حمایت از مددجویان فعال در عرصه های هنری اظهار داشت: مددجویانی که در دوران حبس خود موفق به گذراندن دوره های آموزشی و اخذ مدرک فنی و حرفه ای بشوند، مرکز مراقبت بعدازخروج زندان های استان پس از آزادی به آنها تسهیلات اشتغال زایی اعطا می نماید.
رضا ذوالفعلی نژاد در پایان افزود: آمار نشان می دهد مددجویانی که در دوره های مختلف هنری و فنی شرکت کرده و تسهیلات اشتغال زایی دریافت نموده اند، بازگشت کمتر از یک درصد به زندان دارند.
گفتنی است نقاشی ها و آثار هنری مددجویان زندان مرکزی یزد در نمایشگاهی تحت عنوان “نقش رهایی” به مدت یک هفته در گنجینه هنر مورد بازدید عموم مردم قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*