کمک ۱ میلیارد و دویست ملیون ریالی خیرین میبدی در جشن گلریزان

به همت خیرین میبدی مبلغ ۱ میلیارد و دویست ملیون ریال در جشن گلریزان این شهرستان جمع آوری شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان یزد؛ در آیین جشن گلریزان شهرستان میبد شهردار این شهرستان با اشاره به این موضوع که این جشن با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد و نیز ستاد دیه استان یزد و با حضور جمع زیادی از مردم نوعدوست برگزار شده است  گفت: کلمه گلریزان به فرهنگ پهلوانی و غنی ایران برمی گردد که با برگزاری سنت گلریزان در زورخانه های قدیم برای هرکس که دچار مشکل می شد کمک هایی جمع آوری می کردند و گل امید را نثار کسی می کردند که در خزان و سرمای رنج و گرفتاری دچار شده است.

علیرضا نقوی افزود: همه ما در یک کشتی نشسته ایم و نمی توانیم در مقابل مشکل دیگران که ممکن آسیب هایی پیامد آن باشد بی تفاوت باشیم و اگر جلوی آسیب ها را نگیریم روزی گریبانگیرما و بستگان ما نیز خواهد شد.

حمیدرضا جعفری در ادامه یادآور شد: وظیفه ما مسئولین و مردم است که در آزاد سازی زندانیان برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی که ممکن گریبانگیر خانواده های آنها و به دنیال آن جامعه شود مشارکت داشته باشیم و به سلامت جامعه کمک کنیم.

محمد رضا عرشیان معاون فرهنگی دادگستری استان یزد ضمن خیرمقدم به خیرین به تشریح پیدایش و شکل گیری این ستاد پرداخت و گفت: ستاد دیه یک ستاد کاملا مردمی است که وابسته به هیچ نهاد یا ارگان دولتی نبوده و با همت شهید والا مقام سید اسد اله لاجوردی جهت آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد تأسیس شده و هر ساله با همت خیرین و نیکوکاران استان یزد تعدادی از این زندانیان به آغوش گرم خانواده خود باز می گردند.

وی در ادامه گفت: هرساله اشخاص اتومبیل خود را بیمه شخص ثالث می‌کنند اما کسانی که بیمه‌نامه آنان چندین ماه پس از شروع سال جدید نیز اعتبار دارد از این نکته غافل می‌شوند که با توجه به افزایش مبلغ دیه در هرسال باید متهمی به بیمه‌نامه خود اضافه کنند و درصورتی‌که نسبت به افزایش متمم اقدام نکنند و خدای‌ نکرده تصادفی اتفاق بیفتد بیمه‌گذار تنها تا سقف تعهدات سال گذشته خود دیه پرداخته کرده و مابقی را باید شخص پرداخت کند که طبیعی است اگر نتواند از عهده پرداخت بربیاید به حبس محکوم می‌شود.

عرشیان ادامه داد: برخی دیگر نیز به دلیل فقدان گواهینامه یا بیمه‌نامه در زندان به سر می‌برند که البته در این خصوص یکی از برکات تشکیل ستاد دیه این بود که در صورت وجود چنین مواردی ستاد دیه، دیه را به‌صورت وام بدون بهره به زندانی پرداخت می‌کند.

معاون فرهنگی دادگستری استان یزد افزود: ستاد دیه استان دو هدف اساسی را دنبال می کند یکی پیشگیری و دیگری درمان که در بحث پیشگیری به دنبال آن هستیم تا با استفاده از ظرفیت‌های استان در جهت فرهنگ سازی در زمینه جرائم تصادفات رانندگی، چک های بلامحل غیر کلاهبرداری، مهریه‌های معقول ونفقه، حوادث کارگاهی از ارتکاب جرائم غیر عمد و افزایش زندانیان غیر عمد جلوگیری نماییم.

عرشیان در ادامه گفت: هم‌اکنون ۹ زندانی نیازمند محکوم جرائم غیر عمد شهرستان میبد در زندان به سر می‌برند که برای آزادی آن‌ها مبلغ ۱۷ میلیارد و ۶۳۳ میلیون ریال  نیاز است.

وی افزود: بامشارکت خیران شهرستان میبد و مساعدت ستاد دیه استان سال گذشته زمینه آزادی ۷ زندانی نیازمند جرائم غیرعمد دراین شهرستان با بدهی بیش از ۱۲ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال فراهم شد که البته بخش عظیمی از این بدهی که مبلغ بیش ۸ میلیارد و ۹۴۳ میلیون می باشد را توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه از شکات رضایت اخذ گردیده بود.

وی در پایان با اشاره به اینکه سفره خیرات در این ماه پهن است عنوان کرد: یکی از توصیه‌های صورت گرفته توسط نبی مکرم اسلام(ص) برای این ماه، کمک به نیازمندان و دستگیری از محرومان است.

گفتنی است این جشن جشن گلریزان آزاد سازی زندانیان شهرستان میبد به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد و ستاد دیه استان یزد با اجرای هنرمندان مطرح کشور که با پخش مستقیم از شبکه استانی یزد همراه بود شب گذشته در پارک بهاران و با حضور پرشمار مردم فهیم شهرستان میبد برگذار شد.

001 002 003 004 005 006 007 008 009 010

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*