برگزاری جشن نسیم مهر در یزد با حضور استاندار و مسئولین

آیین گرامیداشت روز نسیم مهر با حضور استاندار یزد ، جمعی از مسئولین قضایی و اجرایی استان، نیکوکاران ، اصحاب رسانه و خانواده مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان استان یزد در مجموعه تالار  راه و ماه این شهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان یزد ؛ رضا ذوالفعلی نژاد مدیرکل زندان های استان یزد در جشنی که به مناسبت روز “نسیم مهر” با حضور جمعی از مسئولان، نیکوکاران و خانواده های مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان برگزار شد، با تاکید بر اینکه در برخورد جامعه با خانواده های زندانی نیازمند فرهنگ سازی هستیم، اظهار داشت: نگاهی که هم اکنون توسط برخی افراد نسبت به خانواده زندانی وجود دارد، مناسب نیست و موجب انزوای آن ها از جامعه و بروز برخی آسیب‌های اجتماعی و مسائل و مشکلات شده است.

وی در ادامه با اشاره به لزوم تدوین بسته های حمایتی، تصریح کرد: اگر از خانواده‌های در معرض آسیب‌های اجتماعی در ابعاد مختلف توسط نهادهای جامعه حمایت و همراهی شود، بخش عمده‌ای از ناهنجاری‌ها جلوگیری می‌شود و شاهد جامعه‌ای سالم در راستای ارزش‌های معنوی و اخلاقی خواهیم بود.

ذوالفعلی نژاد افزود: این مهم زمانی حاصل می شود که شاهد تغییر نگاه فرهنگی و اجتماعی به خانواده زندانی و پذیرش منطقی و درست آن ها در جامعه خود باشیم. این مهم باید توسط همه افراد و مسئولان بیش از گذشته در عمل اجرا و شاهد تحقق دقیق آن باشیم.

مدیرکل زندان های استان یزد با اشاره به برخی از اقدامات این اداره کل در راستای حمایت از زندانیان و خانواده های آنان، تشریح کرد: برگزاری کارگاه های آموزش مهارت های اخلاقی و اجتماعی، حرفه آموزی خانواده مددجویان، ایجاد اشتغال برای مددجویان با همکاری بخش خصوصی و دولتی و پرداخت برخی کمک‌های مادی و حمایت‌های معنوی بخشی از اقدامات صورت گرفته و در حال اجرای این اداره کل است.

این مقام مسئول در آخر از جامعه خیرین و نیکوکاران خواست تا اداره کل زندان ها و انجمن حمایت از زندانیان یزد را در راستای کمک به حل مشکلات و یاری رسانی به زندانیان و خانواده های آنان، یاری کنند.

در ادامه نیز شمس دادستان یزد به ارائه گزارشی از فعالیت های انجمن حمایت از زندانیان پرداخت و بر لزوم حمایت خیرین از خانواده مددجویان تاکید کرد.

گفتنی است اجرای موسیقی زنده و نمایش طنز از دیگر برنامه های اجرا شده در این آیین بود و در پایان این آیین خانواده مددجویان مهمان ضیافت افطار بودند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*