امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل زندان ها با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

با حضور مدیران کل اداره کل زندان ها و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد، تفاهم نامه توسعه همکاری های دو دستگاه امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ در این نشست که با هدف توسعه همکاری های اداره کل زندان های استان یزد با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در جهت آموزش و بارپروری مددجویان برگزار شد، تفاهم نامه همکاری به امضای مدیران کل دو دستگاه رسید.

مدیرکل زندان های استان یزد در این نشست گفت: اشتغال یکی از اهداف اصلی ما در جبهه ی اصلاح و تربیت است و پایه و اساس کار ما محسوب می شود.

رضا ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد مددجویان زندان های استان بواسطه فعالیت های حرفه آموزی در زندان، درآمد دارند و حتی به خانواده های خودشان در بیرون از زندان کمک می کنند.

وی ضمن تقدیر از مربیان فعال فنی و حرفه ای در زندان های استان، موفقیت های حاصل شده در این حوزه را نتیجه تعامل سازنده دو دستگاه دانست و افزود: خوشبختانه در سال گذشته تمامی تعهدات حوزه ی حرفه آموزی انجام شد که رضایت کامل مسئولین سازمان زندان های کشور در  به همراه داشت.

این مقام مسئول اظهار داشت: در سال گذشته طی اقدامی اثربخش و ارزشمند با ۴۰ پیمانکار در استان قراردادهایی بسته شد که ۲۲۰ مددجو مشغول کار شدند و خوشبختانه کوچکترین مشکلی نداشتند.

ذوالفعلی نژاد افزود: در سال گذشته ۲۱۲۳ نفر از مددجویان در کلاس های حرفه آموزی زندان های استان ثبت نام کرده و با حمایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مجموعا ۱۵۱هزار نفرساعت آموزش دیده اند.

علی افضلی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در این نشست که با حضور مدیر کل ، معاون سلامت، اصلاح و تربیت ومسئول اشتغال و حرفه آموزی زندان های یزد، معاون آموزش، پژوهش وبرنامه ریزی و روسای اداره آموزش ومرکز شماره یک این اداره کل برگزار شد با اشاره به برگزاری آموزش های مهارتی ویژه زندانیان گفت :در این استان نیز در راستای سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نسبت به آموزش زندانیان و آسیب دیدگان اجتماعی برنامه ریزی لازم صورت می پذیرد که در سال گذشته به میزان ۲هزار و۱۲۳ نفر- دوره  آموزش مهارتی در زندان های استان اجرایی شده است.

وی افزود : توسعه مهارت آموزی و ایجاد اشتغال مولد و فرهنگ سازی در این زمینه باعث کاهش جرایم در جامعه خواهد شد و نیروی انسانی توانمند و ماهر در مسیر توسعه همه جانبه کشور، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*