خبر گزاری ایرنا : افزون بر پنج هزار زندانی یزد در مسابقات قرآن شرکت کردند

افزون بر پنج هزار زندانی یزد در مسابقات قرآن شرکت کردندیزد – ایرنا – مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی یزد گفت: در سال ۱۳۹۷ پنج هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان زیر پوشش در مسابقات روخوانی، روانخوانی، صوت، لحن، تجوید و تفسیر قرآن کریم شرکت کردند.

رضا ذوالفعلی نژاد عصر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت های قرآنی از برنامه های مهمی است که در زندان ها و بین مددجویان برگزار می شود.
وی حفظ کلام وحی را جزو برنامه های مهم در زندان ذکر کرد و ادامه داد: ۵۶۴ نفر از مددجویان زیر پوشش حافظ یک جزء ، ۱۳۴ نفر حافظ سه جزء ، ۶۵ نفر حافظ پنج جزء ، هفت نفر حافظ ۱۰ جزء، یک نفر حافظ ۱۵ جزء ، یک نفر حافظ ۲۰ جزء و ۲ نفر حافظ ۳۰ جزء هستند.
این مسئول به اهمیت فعالیت های ورزشی در کنار برنامه های فرهنگی و هنری اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری رقابت های ورزشی با حضور فعال مددجویان جزو برنامه های محوری است.
ذوالفعلی نژاد خاطر نشان کرد: همه ساله المپیاد ورزشی در رشته های مختلف در ۲بخش آقایان و بانوان برگزار می شود که سال گذشته با استقبال خوب مددجویان مواجه شد.
وی گفت: المپیاد ورزشی در ۳۰ رشته با حضور افزون بر ۲ هزار نفر برگزار شد و برگزیدگان تجلیل و تعدادی به مراحل بالاتر کشوری برای کسب افتخار راه یافتند.
این مسئول به فعالیت ۶ کتابخانه با ۳۴ هزار و ۳۹۸ جلد کتاب در زندان های یزد خبر داد که نسبت به اهدای کتاب به علاقه مندان در زندان های زیر پوشش اقدام دارد.
ذوالفعلی نژاد به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی برای مددجویان اشاره کرد که بر حسب نیاز امسال برای افراد زیر پوشش پیش بینی و اجرا می شود.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت چهار هزار زندانی دارد.

آدرس لینک خبر : http://www.irna.ir/yazd/fa/News/83285692

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*