تفاهم نامه اداره کل زندان های استان یزد با اداره کل تبلیغات اسلامی

تفاهم نامه همکاری و توسعه برنامه های فرهنگی ویژه مددجویان زندان های استان با حضور مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان و رئیس سازمان تبلیغات یزد

منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ مدیرکل زندان های استان یزد در این نشست تعامل و همکاری سازمان تبلیغات را در توسعه برنامه های فرهنگی و مذهبی در زندان های استان ضروری دانست و بر اهمیت نقش روحانیون در تغییر نگرش مددجویان تاکید کرد.

رضا ذوالفعلی نژاد همچنین گزارشی از اقدامات فرهنگی، مذهبی و آموزشی در زندان های استان ارائه داد و گفت: فعالیت های ارزنده و خوبی در راستای تحقق برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان های استان انجام شده است اما  تکمیل چرخه اصلاح و تربیت نیازمند حمایت دستگاه های دیگر استان است.

وی افزود: سازمان تبلیغات می تواند نقش مهمی در تغییر نگاه مردم نسبت به مددجویان، پس از آزادی و اصلاح و تربیت آنها داشته باشد چراکه متاسفانه هنوز دیدگاه مردم نسبت به فرد بزهکار پس از گذراندن دوران حبس به صورت ۱۰۰ درصدی اصلاح نشده و این نوع رفتار ممکن است فرد را دوباره به چرخه جرم بازگرداند.

وی با ارائه آماری از بازگشت مجدد مددجویان زندان های استان به چرخه جرم افزود: خوشبختانه با اقدامات خوبی که در زمینه بازیابی شخصیت مددجویان و همچنین آموزش های فنی و حرفه ای ویژه آنها صورت گرفته، آمار بازگشت به زندانِ افرادی که در زندان گواهینامه آموزشی دریافت کرده و پس از آزادی تسهیلات اشتغال دریافت نموده اند، کمتر از یک درصد است.

وی همچنین با اشاره به عفو گسترده مقام معظم رهبری به مناسبت چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، گفت: در زندان شرایط زندگی معمولی برای زندگی مددجویان فراهم است و در حقیقت بیشترین مشکلات متوجه خانواده های فرد بزهکار می شود که با این عفو گسترده، بیش از هزار مددجو قبل از عید نوروز به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این نشست ضمن تقدیر از مدیرکل زندان های استان به دلیل فراهم آوردن زمینه ی فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان های یزد گفت: در چند سال گذشته اقدامات خوب فرهنگی، آموزشی و اشتغال زایی در کنار بسیاری از فعالیت های خوب و ارزشمند دیگر در زندان های استان صورت گرفته که زندان را به یک شبه مدرسه تبدیل نموده است.

حجت الاسلام محمدشریف حسینی کوهستانی افزود: سازندگی شخصیت مددجویان در زندان های استان یزد در سطح بالایی است بگونه ای که زندان به فنی و حرفه ای تبدیل شده و زندانیان در طول مدت حبس خود حرفه هایی یاد می گیرند که پس از آزادی می توانند وارد بازار کار شده و برای جامعه افرادی مفید باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی رونق بسیار خوبی در زندان های استان پیدا کرده است، اظهار داشت: تبلیغ و ترویج مباحث فرهنگی و آموزه های دینی قطعا در پیشگیری از معظلات اجتمعی موثر خواهد بود و فعالیت موفق روحانیون برجسته و اهل فن در مجموعه ی زندان های استان جای بسی خوشحالی دارد.

در پایان این نشست تفاهم نامه یاد شده به امضای مدیران اداره کل زندان های استان و اداره کل تبلیغات اسلامی یزد رسید.

گفتنی است معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان به همراه رئیس و کارشناس فرهنگی این اداره کل نیز در این نشست حضور داشتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*