دیدار مدیرکل زندان ها به همراه اعضای شورای قضایی استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

مدیرکل زندان های استان یزد به همراه اعضای شورای قضایی استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار و گفتگو کرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در این دیدار با اشاره به جایگاه خاص و شرایط ویژه دستگاه قضایی، گفت: مسئولان قضایی باید در بین مردم و در کنار آنان باشد.

آیت ا… ناصری در دیدار با اعضای شورای قضایی استان یزد، افزود: مسئول قضایی نباید بنشیند و منتظر باشد تا پرونده ای تشکیل شود، بلکه باید با حضور در جمع و اجتماعات مردمی از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی پیشگیری کند.

وی با بیان اینکه درگیری در پرونده های قضایی، آگاهی نسبت به مشکلات و بستر های جرم خیز و آسیب زای جامعه ایجاد می کند، اظهار داشت: مسئول قضایی باید حرکت کند و جامعه را نسبت به مشکلات و عواقب جرائم و آسیب های اجتماعی آگاه نماید.

امام جمعه یزد، با اشاره به اینکه عفریت غرب و فرهنگ منحط غربی در پی جایگزین کردن داشته ها و نمادهای اسلامی و ایرانی با مسائل نامتعارف غربی است، گفت: باید اینگونه مسائل با مصداق های عینی و تأثیرات منفی غرب گرایی به صورت ملموس برای مردم تبیین و تشریح گردد.

وی ارتباط با صدا و سیما، رسانه ها و سایر مبادی ارتباط جمعی را به مقامات قضایی گوشزد کرد و بیان داشت: هماهنگونه که دشمن از طریق ماهواره و فضای مجازی در پی گسترش نفوذ و سیطره فرهنگ رو به انحطاط خود است از این سوی میدان نیز باید عزمی راسخ و تلاشی انقلابی برای مقابله صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بر تشکیل اتاق های فکر و اندیشه ورز تأکید کرد و بیان داشت: در قران بیش از ۳۱۰ بار تتفکرون، تدبرون و تعقلون و… تکرار شده است که نشان از اهمیت فکر و برنامه ریزی و سیاست گذاری صحیح دارد لذا باید در همه اصناف و گروه ها اتاق فکر تشکیل و پیرامون مسائل مختلف اندیشه ورزی و نوآوری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: امسال به عنوان سال رونق تولید نام گذاری شده است، لذا باید با تفکر خلاق به سمت شکوفایی، تحول و رونق حرکت کرد.

آیت ا… ناصری حرکت به سوی خودکفایی، کارآفرینی و اشتغال زایی را خواستار شد و افزود: مراجع آموزشی و پژوهشی ما در کشور همچون مدارس و دانشگاه ها باید نیروی فکور، خلاق، کارآفرین تربیت نمایند و به جامعه تحویل دهند نه اینکه تازه پس از دوران تحصیل باید به فکر خیل عظیم تحصیل کرده بیکار افتاد که چگونه باید مسئله اشتغال آنان را حل کرد.

وی به تلاش دشمنان نظام به تغییر فرهنگ متعالی ایرانی و اسلامی کشور و تمایل آن به فرهنگ سراسر مادی غرب اشاره کرد و گفت: نباید فقط به فکر سود بیشتر، پول بیشتر و مطامع مادی بود بلکه باید جامعه را به سمت ارزش های اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی سوق داد که در آن سود و پول حرف اول و آخر را نمی زند و فتوت، جوانمردی و رزق حلال در آن اهمیت دارد.

در ابتدای این نشست نیز مدیرکل زندان های استان یزد با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه عفو گسترده مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: بیش از ۲۵۰۰نفر مشمول این عفو مقام معظم رهبری شدند که از این تعداد ۸۳۰نفر مشمول عفو قرار گرفته و از زندان آزاد شدند و بقیه مشمول تخفیف مجازات قرار گرفتندکه رسیدگی به این مسئله و بررسی پرونده این افراد جهت استفاده از این عفو در حال انجام است.

رضا ذوالفعلی نژاد همچنین گزارشی از اقدامات اصلاحی و تربیتی در زندان های استان ارائه داد و گفت: خوشبختانه با اقدامات خوبی که در زمینه بازیابی شخصیت مددجویان و همچنین آموزش های فنی و حرفه ای ویژه آنها صورت گرفته، آمار بازگشت به زندانِ افرادی که در زندان گواهینامه آموزشی دریافت کرده و پس از آزادی تسهیلات اشتغال دریافت نموده اند، کمتر از یک درصد است.

وی افزود: تعداد قابل توجهی از مددجویان زندان های استان در بازارهای بیرون از ندامتگاه مشغول به فعالیت هستند و در حین گذراندن دوران حبس خود، روزانه دستمزد دریافت می کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*