مدیرکل زندان های استان خبر داد؛ راه اندازی شورای حل اختلاف در زندان شماره ۲ یزد

مدیرکل زندان های استان یزد در نشستی با پرسنل دوایر قضایی و  اجرای احکام زندان های استان گفت: پس از اخذ مجوزهای لازم، بزودی شورای حل اختلاف در زندان شماره ۲ نیز راه اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در این نشست گفت: پس از اخذ مجوزهای لازم، بزودی شورای حل اختلاف در زندان شماره ۲ نیز راه اندازی خواهد شد.

وی در ادامه گفت: اجرای احکام قلب زندان است و بیشترین ارباب رجوع را دارد فلذا همکاران سخت کوش در این حوزه باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که شلوغی کار در کیفیت فعالیت های آنها تاثیر نگذارد.

مدیرکل زندان های استان یزد ضمن تمجید از فعالیت های موثر مسئولین و پرسنل فعال در این حوزه گفت: هنر همکاران اجرای احکام و دوایر قضایی این است که توانسته اند علیرغم کمبود نیروی انسانی، فعالیت های مطلوب و شایسته ای را انجام دهند.

ذوالفعلی نژاد با تاکید بر دقت در انجام امورات اداری گفت: سهل انگاری در اجرای احکام قابل پذیرش نیست و همکاران فعال در این حوزه ها باید با دقت و تسلط کامل امورات را عهده دار شده و مدافع حقوق مددجویان باشند.

وی با اشاره به اجرای طرح نظارت الکترونیکی در یزد اظهار داشت: در کنار کسب تجربیات ارزشمند در اجرای طرح نظارت الکترونیکی، خوشبختانه این طرح برای نخستین بار با موفقیت در یزد اجرا شد و امیدواریم با همکاری و تعامل بیشتر مراجع قضایی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان ها اقدامات گسترده تری در این رابطه صورت گیرد و مددجویان واجد شرایط بتوانند از این طرح استفاده کنند.

این مقام مسئول همچنین در خصوص تاسیس شورای حل اختلاف در زندان شماره ۲ گفت: شورای حل اختلاف زندان مرکزی اقدامات خوب و ارزشمندی انجام داده و نیروهای دلسوزی در آن مشغول انجام وظیفه هستند، فلذا زندان شماره ۲ نیز می تواند تا زمان صدور مجوزهای لازم برای ایجاد شورای حل اختلاف در مرکز خود، با زندان مرکزی همکاری داشته باشد.

رضا ذوالفعلی نژاد در پایان از مسئولین و کارشناسان حوزه اجرای احکام زندان ها خواست تا با جدیت روند بررسی پرونده مددجویان مشمول عفو مقام معظم رهبری را ادامه دهند.

گفتنی است در پایان این نشست مدیرکل زندانهای استان یزد از پرسنل دوایر قضایی و  اجرای احکام زندان های استان با اهداء لوح تقدیر تجلیل کرد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*