مدیرکل زندان های استان یزد در نشست شورای اداری: فلسفه وجودی اداری، خدمت به مردم است

آخرین نشست شورای اداری زندان های استان یزد در سال ۱۳۹۷ به میزبانی مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ در این مراسم که با حضور مسئولین ستادی اداره کل زندان ها و روسای زندان های تابعه برگزار شد، مدیرکل زندان های استان گفت: سال ۹۷ پیشرفت ها و نقاط قوت خوبی در مجموعه زندان های استان شاهد بودیم که قطعا نتایج حاصل شده رضایت خدا را نیز به همراه خواهد داشت.

رضا ذوالفعلی نژاد ضمن قدردانی از رهنمودهای دکتر جهانگیر رییس سازمان زندان های کشور و همچنین مسئولین سازمانی در رابطه با حمایت هایی که از مجموعه ی زندان های استان یزد داشتند، گفت: باید تلاش کنیم تا بتوانیم با کمک یکدیگر اهدافی که سازمان زندان ها برای اصلاح و تربیت مددجویان مد نظر دارد را تحقق ببخشیم.

وی با اشاره به توصیه حضرت امیرالمومنین علی(ع)، مردمداری را یکی از مطلوب ترین کارها در نظام اداری دانست و گفت: فلسفه وجودی اداری، خدمت به مردم است، کارکنان باید در تمامی مراتب خود را خادم مردم بدانند و در مجموعه ما که با زندانیان سروکار داریم، جدایی از نگاه امنیتی، باید خدمتگزار مددجویان باشیم و این را به عنوان یک اصل در حوزه نظام اداری خودمان بپذیریم.

مدیرکل زندان های استان یزد با اشاره به اهمیت نظارت بر امور توسط مسئولین گفت: تنها یدک کشیدن عنوان یک مسئول کفایت نمیکند و مسئولین ستادی زندان های استان باید به اصل مسئولیت پذیری نیز اعتقاد داشته باشند، چراکه اگر در زیرمجموعه ای خطایی صورت بگیرد، همه مسئول هستیم.

ذوالفعلی نژاد در ادامه نظم در کارها را لازمه ی مدیریت خوب و موفقیت دانست و گفت: نظم و انضباط کاری، پایه و اساس زندانبانی و احترام به مخاطب است که مسئولین باید در اجرای این مهم، الگوی پرسنل زیرمجموعه ی خود باشند.

این مقام مسئول اظهار داشت: علاوه بر برنامه های سازمانی، بسیاری از فعالیت های اصلاحی و تربیتی را باید بومی سازی کرده و با استفاده از خلاقیت به گونه ای انجام وظیفه کنیم که برنامه ریزی ما با نیازهای جامعه هدفمان همخوانی داشته باشد.

وی در پایان امانت داری، وجدان کاری، بردباری، صداقت در گفتار، رازداری و اخلاق را از دیگر ویژگی های زندانبانی دانست و بر آموزش پرسنل در موارد ذکر شده از سوی مسئولین تاکید کرد.

در ابتدای این نشست نیز مسئولین و روسای زندان ها به بیان نقطه نظرات خود در راستای اهداف شورای اداری پرداخته و برنامه های حوزه های کاری خود در سال ۹۸ را تشریح کردند.

گفتنی است در پایان این نشست، مدیرکل زندانهای استان از ابوالقاسم احمدی رئیس اداره مالی و پشتیبانی، عباس صالحی رئیس اداره فرهنگی تربیتی و حمیدرضا استادیان مسئول روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آورد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*