مدیرکل زندان های استان در دیدار با فرمانده انتظامی استان: تاکنون بیش از هزار نفر مشمول عفو مقام معظم رهبری شده اند

مدیرکل زندان های استان یزد در دیدار با فرمانده انتظامی استان گفت: تاکنون بیش از هزار نفر در زندان های استان یزد مشمول عفو مقام معظم رهبری شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ در این نشست که در دفتر فرمانده انتظامی استان برگزار شد، رضا ذوالفعلی نژاد گفت: تاکنون بیش از هزار نفر در زندان های استان یزد مشمول عفو مقام معظم رهبری شده اند و تلاش همکاران برای بررسی سایر پرونده ها همچنان ادامه دارد.

وی افزود: از زمان اعلام این عفر تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر از زندان های یزد آزاد شده و مابقی مشمول تخفیف شدند.

مدیرکل زندان های استان یزد در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زندانیان گفت: بیش از ۵۰ درصد مددجویان زندان های استان به دلیل جرائم مربوط به مواد مخدر تحمل حبس می کنند.

ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: درصد بسیار بالا و چشمگیری از زندانیان استان افراد بی سواد و کم سواد هستند که امنیت شغلی مناسبی نیز نداشته اند که این آمار نشان می دهد فقر فرهنگی و اقتصادی در ارتکاب جرم توسط آنها نقش اصلی را داشته است.

وی در ادامه گزارشی از اقدامات اصلاحی و تربیتی صورت گرفته در زندان های استان ارائه داد و ضمن اشاره به موفقیت همکاران در مسابقات و جشنواره های فرهنگی، قرآنی و ورزشی در سطح کشور، افزود: فعالیت های ارزشمندی در جهت تربیت مددجویان و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنها انجام می شود که همکاران ما نیز به عنوان مربیان فرهنگی در اکثر این امور پیشتاز هستند.

مدیرکل زندان های استان ادامه داد: در حوزه فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی نیز اقدامات منحصر به فردی صورت گفته و برای نخستین بار درصد قابل توجهی از زندانیان پس از گذراندن دوره های حرفه آموزی در کارگاه های داخل و بیرون از زندان مشغول فعالیت شده و ماهیانه حقوق دریافت می کنند.

فرمانده انتظامی استان یزد نیز در این نشست ضمن قدردانی از تلاش مدیرکل و زندانبانان یزدی در جهت پیشبرد اهداف سازمانی گفت: علیرغم تلاش های مسئولین اداره کل زندان های استان، جای نگرانی دارد که آمار ورودی زندانیان نسبت به سالهای گذشته بالاتر رفته و ضروری است که دستگاه های اجرایی استان برای کاهش آسیب های اجتماعی برنامه ریزی و تلاش کنند.

سردار محمدرضا میرحیدری افزود: با همفکری و هم افزایی دستگاه های اجرایی استان، بسیاری از مشکلات ناشی از بیکاری و فقر فرهنگی افراد جامعه قابل حل می باشد.

وی همچنین اشاره ای به سیاست های کاهش جمعیت کیفری زندان ها کرد و گفت: برای دستیابی به دو هدف مهم در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان ها و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی، باید اتاق فکری با حضور مسئولین زندان، دستگاه قضایی، پلیس و متولیان فرهنگ برگزار و چاره اندیشی شود.

گفتنی است سلیمی معاون ،حکیمی رئیس اداره حفاظت اطلاعات، سبزواری رئیس اداره بازرسی و زمانیان فرمانده یگان حفاظت اداره کل نیز در این نشست حضور داشتند .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*