معرفی برگزیدگان جشنواره استانی تئاتر زندانیان یزد در آیین اختتامیه

آیین اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر زندانیان استان یزد با معرفی برترین های این جشنواره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین اداره کل زندان های استان و زندان مرکزی برگزار شد، گروه های برتر در سه بخش نمایش صحنه ای، استنداپ کمدی و مونولوگ معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان یزد در این آیین ضمن قدردانی از همکاران این مجموعه در برگزاری نخستین دوره جشنواره تئاتر زندانیان استان گفت: این حرکت فرهنگی گامی ارزشمند در جهت بالابردن سطح سواد هنری مددجویان بود که خوشبختانه با استقبال خوب زندانیان استان همراه بود و شاهد ۱۵ اثر در مرحله نهایی جشنواره بودیم.

عباس صالحی اظهار داشت: در ابتدای اعلام فراخوان برگزاری این جشنواره استانی، شاهد استقبال گروه های مختلف مددجویان برای حضور در این جشنواره بودیم و همکاران ما در واحدهای فرهنگی زندان ها کوشیدند تا آثار با کیفیت مطلوب تر مورد داوری قرار گیرد.

وی همچنین ضمن تقدیر از پیشکسوتان برجسته تئاتر استان که داوری این دوره از مسابقات را به عهده داشتند، گفت: هدف و تلاش ما در برگزاری این جشنواره ایجاد حرکتی فرهنگی در مددجویان بود تا آنها را به سمت مطالعه بیشتر و همچنین آشنا شدن با فضای هنری سوق دهیم و به همین منظور سعی شده تا تمامی آثار ارائه شده در این جشنواره توسط مددجویان نویسندگی و کارگردانی بشود.

در ادامه و پس از قرائت بیانیه هیئت داوران ، در بخش صحنه ای، نمایش “دکتر علفی” از زندان مرکزی جایزه اول را گرفت و نمایش های “توهم” و “بی سوادی” هم از این ندامتگاه به ترتیب دوم و سوم شدند.

در بخش مونولوگ (تک گویی) نیز “تاثیر کتاب” از زندان شماره ۲ ، اول شد، “خاطره” دوم و مونولوگ “چی شد که اینجوری شد” جایزه سومی را بدست آورد.

همچنین استنداپ “خواب و رویا” از زندان مرکزی جایزه اول این بخش را ازآن خود کرد و استنداپ های “کارشخصی” و “فکاهی” به صورت مشترک دوم شدند.

در این بخش اثر “کانون اصلاح و تربیت” و “طنز اردکان” نیز جایزه مشترک سومی را بدست آوردند.

در پایان، احمدعلی مهدی نژاد و محمدتقی احتیاط از داوران پیشکسوت و برجسته تئاتر استان که قضاوت این جشنواره را به عهده داشتند از سوی مدیرکل زندان های استان یزد مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*