حضور معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه در آئین آغازین دوره های آموزشی ارتقای مهارت های اخلاقی و زندگی فرزندان مددجویان استان یزد

با حضور حجت السلام والمسلمین سیدمحمدمسعود معصومی معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، آیین آغازین دوره های آموزشی ارتقای مهارتهای اخلاقی و زندگی ویژه فرزندان مددجویان زندان های استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان یزد؛ در این مراسم که با همکاری انجمن حمایت از زندانیان و شورای اجتماعی کشور و در حضور رئیس کل دادگستری ، مدیرکل اجتماعی استانداری و جمعی از مسئولین استان یزد برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدمسعود معصومی معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، با اشاره به روایتی از حضرت فاطمه زهرا(س) از خانواده مددجویان خواست تا با استفاده از دستاوردهای دوره های آموزشی ارتقای مهارت های اخلاقی و زندگی، تهدیدات زندگی را به فرصت تبدیل کنند.

وی در ادامه ضمن ارائه مسابقه ای برای فرزندان مددجویان، از آنها خواست تا قدردان سلامتی، جوانی و موقعیت های خوب زندگی باشند.

در ابتدای این نشست نیز مدیر کل زندان های استان یزد با اشاره به تفاهم نامه سازمان اجتماعی کشور پیرامون برنامه هایی برای خانواده و فرزندان مددجویان گفت : برگزاری این نشست های آموزشی در تغییر نگاه خانواده زندانیان نسبت به مشکلات مواجه با آن موثر است که خوشبختانه این برنامه ها با همکاری امور اجتماعی استانداری در حال برگزاری است.

رضا ذوالفعلی نژاد گفت: دوره های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در چند ماه اخیر به صورت مداوم در زندان های استان برگزار و مددجویان در کنار خانواده های خود، دوره های مختلفی را پشت سر گذاشتند.

وی در ادامه با اشاره به آسیب های اجتماعی که امروزه جوانان را تهدید میکند، گفت: متاسفانه یکی از مهمترین عوامل تاثیر آسیب های اجتماعی برجوانان، فاصله گرفتن از نماز و اعتقادات است زیرا نماز بزرگترین مانع از انحراف ها و کج روی هاست و زندگی که بر پایه ی مبانی اسلامی باشد کمتر دچار لغزش خواهد شد .

وی با تاکید بر این موضوع که آسیب های اجتماعی ما برگرفته از فرهنگ فردی و اجتماعی ماست اضافه کرد: مقطع سنی نوجوانی و جوانی، مهمترین بخش از زندگی انسان است که شخصیت فرد با شرایط جامعه شکل می گیرد.

مدیرکل زندان های استان یزد در پایان با تاکید بر توجه فرزندان مددجویان با مبانی این دوره های آموزشی، افزود: خانواده هایی که در برابر کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی بی تفاوت باشد، نخواهد توانست فرزندان خوبی را تحویل جامعه دهد .

ذوالفعلی نژاد در پایان به انتخاب الگوهای خوب در نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت : همگی باید از الگوهای مناسب برای عبور از مشکلات استفاده کرده و تهدیدات را به فرصت تبدیل کنند.

در ادامه این نشست خامسی مدیرکل اجتماعی استانداری یزد نیز به سخنرانی در جمع مددجویان پرداخت و مهارت های اخلاقی و زندگی را لازمه ی خانواده ی سالم در جامعه دانست.

وی با اشاره بر اهمیت آموزش در کاهش آسیب های اجتماعی، بر تداوم و اثربخشی این دوره ها تاکید کرد.

در ادامه این برنامه دکتر محمد حسین فلاح از روان شناسان و مشاوران برجسته ی استانی به بیان موضوعاتی پیرامون زندگی ، امید و ایمان پرداخت .

در ادامه سرگرد ایزدی در رابطه با نقش پلیس پیشگیری در جامعه سخنرانی کرد و سپس دکتر صادقی پور در قالب کارگاهی پیرامون موضوعات شخصیت شناسی ، زبان بدن ، و …. سخن گفت .

در پایان این برنامه از برگزیدگان علمی ، فرهنگی ، ورزشی و هنری با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل شد .

گفتنی است به کلیه ی شرکت کنندگان در این برنامه گواهی حضور و جوایز نقدی داده شد .

در حاشیه ی این برنامه می توان به اجرای گروه های موسیقی خیال و سماع اشاره کرد .

 

      

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*