نشست مشترک مدیران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و اداره کل زندانهای استان یزد پیرامون هفته ی کتاب

پیرو انتخاب اخیر زندان مرکزی یزد به عنوان نخستین پایگاه کتاب زندانهای کشور، مدیر کل و مسئولین اداره کل زندانهای استان یزد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان یزد؛ در این جلسه که به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و با حضور معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، معاون سلامت، اصلاح و تربیت و رییس اداره فرهنگی و تربیتی  زندانهای استان یزد همراه بود، پیرامون طرح ها و  برنامه های اجرایی در هفته کتاب بحث و گفتگو شد.

مدیر کل زندانهای استان یزد در ابتدای این نشست با اشاره به انتخاب زندان مرکزی یزد به عنوان نخستین پایگاه کتاب کشور در هفته ی کتاب و کتابخوانی، از اجرای طرحها و برنامه های ویژه و متنوع با محوریت کتاب در زندان مرکزی یزد خبر داد .

رضا ذوالفعلی نژاد با اشاره به نقش کتاب در فعالیت های اصلاحی و تربیتی افزود  : یکی از راه های تغییر و تحول در رفتار و اصلاح مددجویان، مطالعه کتاب است.

وی افزود: سعی و تلاش ما و کارکنان این اداره پیوسته بر ایجاد انگیزش و تشویق مددجویان فعالیت های فرهنگی و تربیتی نظیر کتاب خوانی است .

این مقام مسئول در ادامه گفت : خوشبختانه اقدامات بسیار  خوب و موثری در زمینه ی کتاب و کتاب خوانی در زندان های استان یزد انجام گردیده که میتوان از این اقدامات انجام شده به کتابت قرآن با خودکار توسط مددجویان ، افتتاح کتابخانه ی دیجیتال ، خلاصه نویسی کتاب ، مسابقات متعدد کتاب خوانی و … اشاره کرد .

مدیر کل اداره زندانهای استان یزد از اجرای برنامه های متنوعی همچون : ایجاد قفسه های کتاب در هر اتاق ، برپایی نمایشگاه کتاب ، اجرای طرح کتاب اثرگذار ،  اجرای گروه سرود زندان با موضوع کتاب ، اجرای نمایش نامه خوانی با موضوع کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی بین مددجویان و …. در هفته ی کتاب خبر داد .

ذوالفعلی نژاد در ادامه از استقبال و خرید کتاب توسط مددجویان زندان مرکزی یزد از نمایشگاه های کتاب در این ندامتگاه خبر داد و خواستار همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در برپایی نمایشگاه کتاب در زندان مرکزی یزد شد .

در ادامه این نشست   مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ضمن  تبریک به دلیل انتخاب  کتابخانه زندان مرکزی یزد به عنوان نخستین پایگاه کتاب زندانیان کشور افزود این اداره آمادگی همکاری در زمینه برپایی نمایشگاه و برگزاری هرچه بهتر این برنامه با اداره کل زندانهای استان یزدرا خواهد داشت .

مجید جوادیان زاده در ادامه از اهداء کتاب و  بن های تخفیف خرید کتاب ویژه مددجویان و همچنین همکاری در برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتمایه این برنامه خبر داد .

گفتنی است هفته ی کتاب از ۲۴ آبان ماه آغاز و زندان مرکزی یزد از سوی مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور  به عنوان نخستین پایگاه کتاب و  کتابخوانی زندانهای سراسر کشور برگزیده شده است .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*