دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد: حضور مستمر مراجع قضایی در زندان ،در کاهش جمعیت کیفری مؤثر خواهد بود

 

جلسه شورای طبقه بندی زندان شهرستان اردکان با حضور  دادستان شهرستان میبد ،رئیس زندان و کلیه اعضا در محل دفتر رئیس زندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان شهرستان اردکان: در این جلسه ،حمیدرضا جعفری دادستان عمومی  وانقلاب شهرستان میبد با اشاره به تأثیر بازدید و حضور قضات و مراجع قضایی در زندان، در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان،آگاهی از وضعیت و مشکلات زندانیان وخانواده های آنان را از جمله مواردی دانست که پرداختن به آن باعث هدفمند شدن این بازدیدها خواهد شد.

جعفری در ادامه، با اشاره به تأثیر اخلاق و رفتار زندانیان در تصمیمات جلسات شورای طبقه بندی گفت:هر زندانی متناسب با نوع جرم و مدت محکومیت خود از سوی رئیس زندان و کارکنان زندان مورد ارزیابی قرار میگیرد و با توجه به میزان فعالیت و شرکت در کلاسهای آموزشی و… میتواند از امتیازات شورای طبقه بندی استفاده نماید.

وی ادامه داد: در مورد زندانیان رای باز نیز چنانچه احراز شود زندانیانی که به سرکشی ومرخصی های اعطایی اعزام میشوند صرفاًدر راستای حل مشکلات خانواده خود اقدام می نمایند و از لحاظ اخلاقی و اجتماعی نیز رفتار مناسبی دارند ،به مرور زمان زمینه اعطائ امتیازات ویژه از جمله آزادی مشروط،عفو و… به آنان فراهم خواهد آمد.

بنا به این گزارش دادستان شهرستان میبد با بازدید از مجموعه اندرزگاهها ومجتمع اشتغال وحرفه آموزی زندان اردکان ،ثبات،رعایت نظافت و آرامش حاکم بر زندان را نشانه مدیریت دلسوزانه رئیس زندان وتلاش بی وقفه همکارانش برشمرد. وی همچنین اظهار داشت: بروز خشونت از سوی زندانیان، عامل بی ثباتی واعمال استرس در زندانها به شمار میآید و در این راستا خوشبختانه در زندان شهرستان اردکان با نظارت و برنامه ریزهای مدون، کمتر زندانیان مرتکب رفتارهای خشونت آمیز می شوند وهمین موضوع کمک میکند تا در تصمیم گیری های شورای طبقه بندی، نهایت ارفاق به زندانیان صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به تأثیر اشتغالزایی بر کاهش ارتکاب به جرم در مددجویان،برنامه های انجام شده زندان اردکان در ایجاد اشتغال داخل و خارج از زندان را مطلوب توصیف نمود.

جعفری همچنین گفت:تنوع در ایجاد اشتغال و اشتیاق زندانیان ، امکان و فرصت بازگشت به مسیر صحیح زندگی را برای هر زندانی فراهم میکند و در این راستا کوشش تک تک زندانیان در جهت بازسازی بنیان خانواده که مهمترین اصل اصلاح وتربیت است نباید نادیده گرفته شود و در صورت امکان از طریق تعامل با ارگانهای حمایتی نظیر کمیته امداد ،انجمن حمایت از زندانیان و …با تحت پوشش قرار دادن زندانیان مستحق، بخشی از ناهنجاری های جامعه نیز ترمیم شود .

رئیس زندان شهرستان اردکان نیز ضمن تقدیر از حضور مستمر مراجع قضایی به ویژه دادستان شهرستانهای میبد و اردکان در زندان،افزایش آمار زندان اردکان را نگران کننده دانست و از مراجع قضایی خواست تا با تدابیر و راهکارهای لازم موجبات بازدهی برنامه های اصلاح وتربیت زندان را فراهم آورند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*