مدیر زندان مرکزی یزد: نمازهای جماعت یومیه در زندان مرکزی یزد، فرهنگ شده است

مدیر زندان مرکزی یزد در جلسه ستاد اقامه نماز گفت: برگزاری نمازهای جماعت یومیه در بین مددجویان زندان مرکزی یزد فرهنگ تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ حمیدرضا زارع در جمع اعضای ستاد اقامه نماز این ندامتگاه با تاکید بر پیگیری و اجرای دقیق دستورالعمل و نامه رئیس ستاد اقامه نماز سازمان زندان های کشور، گفت: خوشبختانه زندان مرکزی یزد در بسیاری از مواردی که از سوی سازمان زندان ها مورد تاکید قرار گرفته، پیش قدم بوده و نمازخانه های اندرزگاه ها شرایط مطلوبی دارند.

وی افزود: نمازهای یومیه با حضور روحانیون در تمامی اندرزگاه ها به صورت جماعت برگزار می شود و این موضوع مدت ها است که در زندان مرکزی به عنوان یک فرهنگ جا افتاده است.

مدیر زندان مرکزی یزد با اشاره به وضعیت مطلوب نمازخانه های اندرزگاه ها گفت: تجهیزات مورد نیاز نمازخانه ها اعم از سیستم های گرمایشی و سرمایشی، صوتی و تصویری تامین شده و نمازخانه های اندرزگاه ها به فرش های سجاده ای مفروش شده اند.

حمیدرضا زارع ادامه داد: دوره های تصحیح قرائت نماز برای زندانیان و سربازان وظیفه مورد استقبال گروه های هدف قرار گرفته و تاثیرگزاری خوبی در راستای اهداف برنامه ای ستاد اقامه نماز دارد.

وی افزود: وکلای اندرزگاه ها باید الگویی مناسب برای نماز مددجویان باشند.

زارع با اشاره به برگزاری مراسمی جهت تجلیل از سربازان و فعالان در عرصه نماز گفت: پرسنل وظیفه باید در اولویت برنامه های ستاد اقامه نماز باشند و برنامه ها به گونه ای باشد که آنها نیز تشویق شوند.

مدیر زندان مرکزی یزد در پایان از روسای اندرزگاه ها خواست تا در کنار مددجویان در صف نماز جماعت قرار گیرند و به دلیل اهمیت این موضوع، در زمان برگزاری نماز جماعت کلیه برنامه های فرهنگی و کلاس های آموزشی تعطیل شود.

گفتنی است در پایان این نشست از حجت الاسلام زارع به عنوان فعال در امر ترویج فرهنگ نماز زندان مرکزی یزد تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*