مدیر زندان مرکزی یزد در کارگروه اشتغال تاکید کرد؛ نقش مهم اشتغال در تحقق برنامه های کاهش آسیب

دومین نشست کارگروه اشتغال زندان مرکزی یزد با حضور مدیر زندان و مسئولین مرتبط در گلخانه فردوس این ندامتگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ حمیدرضا زارع مدیر زندان مرکزی یزد در این نشست با اشاره به اهمیت توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان گفت: نشست های کارگروه توسعه اشتغال با هدف برنامه ریزی برای بالا بردن سطح کمی و کیفی حرفه آموزی زندانیان تشکیل می شود چراکه معتقدیم هرچه مددجویان مشغولیت بیشتری داشته باشد، تشویش ذهنی کمتری خواهند داشت و به صورت هدفمند در تحقق برنامه های کاهش آسیب نقش دارد.

 

وی افزود: توسعه رشته الحاق دوزی و فعال شدن این رشته در کلیه اندرزگاها در ماه جاری باید اتفاق بیافتد و برنامه ریزی به گونه ای باشد که بهترین زمان برای اشتغال نشسته مددجویان مشخص شود تا بازدهی بیشتری را از این اقدام شاهد باشیم.

مدیر زندان مرکزی یزد اظهار داشت: اشتغال در بین مددجویان باید نهادینه شود و مسئولین زندان بگونه ای موضوع اشتغال را جدی بگیرند که به عنوان یک فرهنگ در مددجویان نهادینه شود.

زارع عنوان کرد: روسای اندرزگاه ها و همچنین مسئولین اشتغال و حرفه آموزی با استفاده از دستورالعمل های سازمانی، امتیازات خوب و دلگرم کننده ای را برای مددجویان پیشنهاد دهند که سعی می شود مطابق با مقررات حداکثر امتیازات برای فعالین امر اشتغال و حرفه آموزی در نظر گرفته شود.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی مددجویان در اندرزگاه ها و فروش محصولات زندانیان با هدف راهنمایی و ایجاد انگیزه در بین سایر مددجویان نیز می توانند از دیگر برنامه های قابل اجرا به منظور توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندان باشد.

مدیر زندان مرکزی در پایان تشکیل اتاق فکر در همه اندرزگاه ها به منظور توسعه اشتغال و حرفه آموزی را لازم دانست و تاکید کرد: در هر اندرزگاه یک مددجو به عنوان رابط اشتغال و حرفه اموزی به صورت مستقیم نظرات سایر مددجویان را گرفته و با حضور در اتاق های فکر، از تفکرات و نظرات همه ی زندانیان برای توسعه فعالیت های اثربخش حرفه آموزی، استفاده شود.

در ابتدای این نشست نیز مهدی دهقان مسئول اشتغال و حرفه آموزی زندان مرکزی یزد به تشریح برنامه های اجرایی و مصوبات نخستین کارگروه توسعه اشتغال در سال جاری پرداخت.

همچنین سایر مسئولین و روسای اندرزگاه ها به بیان نقطه نظرات خود در این رابطه پرداختند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*