مدیر زندان مرکزی یزد در نشست کمیته امنیتی: حفظ و ارتقاء امنیت، جزء وظایف مهم زندانبانی است

مدیر زندان مرکزی یزد در نشست کمیته امنیتی این ندامتگاه گفت: حفظ و ارتقاء امنیت، جزء وظایف ریشه ای و مهم ما در زندانبانی است.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ در دومین نشست کمیته امنیتی زندان مرکزی در سال جاری ، حمیدرضا زارع ضمن تاکید بر اهمیت توجه به نکات امنیتی در زندان، این مقوله را در دو بخش معرفی کرد و گفت: دیدار حضوری و بررسی مشکلات مددجویان، کلاس های روان درمانی، دوره های اشتغال و حرفه آموزی و سایر فعالیت های اصلاحی و تربیتی ، آرامشی به همراه دارد که علاوه بر رسالت های تربیتی سازمان، به امنیت زندان نیز کمک می کند.

وی افزود: تردد زندانیان در اندرزگاه ها و هواخوری ها باید با طبق برنامه انجام شود و نیز دوربین های مداربسته دقت و نظارت دقیقی بر امور داشته باشند.

مدیر زندان مرکزی یزد همچنین از نظم و شرایط امنیتی حاکم بر زندان تقدیر کرد و گفت: با تلاش همکاران زندان مرکزی یزد اقدامات سخت و فعالیت های بسیار خوبی در بعد امنیتی صورت گرفته از زندان از این حیث وضعیت مطلوبی دارد اما نباید به همین اوضوع بسنده کرد و مرتبا محدودیت های امنیتی برای مسئولین واحدها و گروه های هدف تشریح شود.

حمیدرضا زارع در ادامه گفت: تولیدات صنایع دستی زندانیان و استفاده آنها از ابزار و وسایل کارگاهی با رعایت مسائل امنیتی صورت پذیرد.

وی در پایان با تاکید بر تاثیر آموزش بر ارتقاء امنیت زندان گفت: آموزش پرسنل وظیفه و کارکنان در زمینه های بازرسی ، حفاظت فیزیکی و رعایت نکات امنیتی همواره مورد تاکید مدیرکل و مسئولین سازمان زندان ها بوده که رعایت این مهم نیز نقش اثرگذاری بر ارتقاء امنیت زندان دارد.

در ابتدای این نشست نیز مسئولین و کارشناسان کمیته امنیتی زندان مرکزی به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*