مدیرکل زندان های استان یزد: مسائل امنیتی، خط قرمز زندانبانی است

مدیرکل زندان های استان یزد در نشست کمیته امنیتی این اداره کل ضمن تقدیر از زحمات مسئولین و کارکنان در رابطه با حفظ و ارتقاء مسائل امنیتی در زندان های استان گفت: مسائل امنیتی زندان خط قرمز ما در زندانبانی است و عدول از آن به هیچ عنوان نباید صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در ادامه ضمن اشاره به اهمیت های امنیت در زندانبانی اظهار داشت: شکست امنیتی در زندان، کلیه عملکردها و اقدامات شایسته گذشته را زیر سوال خواهد برد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت آموزش در ارتقاء مسائل امنیتی زندان ها، گفت: در حوزه های تخصصی زندانبانی باید آموزش مهارت های لازم به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و هرکس در حوزه تخصصی خود جدییت بیشتری داشته باشد.

مدیرکل زندان های استان افزود: اقدامات روان درمانی و فرهنگی در جلوگیری از خطرات امنیتی تاثیر بسزایی دارد.

ذوالفعلی نژاد ادامه داد: تجربه نشان داده است که بیشترحوادث داخل زندان ها تاثیر عوامل انسانی بوده و برخورد خوب ، منطقی و قانونی با زندانیان بسیاری از حوادث را کاهش میدهد و در ارتقاء امنیتی زندان نقش بسزایی دارد.

وی در خصوص پرسنل وظیفه نیز گفت: سربازان وظیفه با توجه به شرایط سنی، رفتارهای غیرقابل پیش بینی دارند و باید در برخورد با آنها به دور از تبعیض و با رافت اسلامی عمل شود.

مدیرکل زندان های استان یزد با اشاره به اهمیت و نقش روحیه بالای پرسنل در ارتقاء امنیت زندان گفت: باید با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، تفریحی و آموزشی باعث ارتقاء روحیه خدمتی پرسنل بشویم.

وی تاکید کرد: دستورالعمل های سازمانی که ابلاغ میگردد و از طریق سازمان به حفاظت و یگان ابلاغ میشود باید جدی گرفته شود.

ذوالفعلی نژاد همچنین خاطرنشان ساخت: نظارت برتمام نقاط زندان از وظایف واحدهای نظارتی است که می بایست به صورت غیرمترقبه درطول شبانه روز انجام شود.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*