مدیرکل زندان های استان یزد در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد خبر داد: آزادی ۲۳ مددجو با کمک خیرین از زندان های استان یزد

همزمان با هفته قوه قضاییه ، مدیر کل زندان های یزد به همراه مسئولین ارشد قضایی استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در جمع مسئولین قضایی استان ضمن تقدیر از فعالیت های مسئولین و دستگاه قضایی گفت: مردم شایسته بهترین خدمات هستند و مسئولین باید تمام تلاش خود را برای رضایت مردم و سرعت در رسیدگی به امورات آنها بکار بگیرند.

وی درادامه با اشاره به توطعه های غرب و دشمنان برای تضعیف جمهوری اسلامی ایران گفت: باید بیش از پیش مراقب جنگ نرم و تهدیدهای دشمنان  در رابطه با ورود انواع مواد مخدر به کشور باشیم و راهکارهای مبارزه با آنها در دستگاه های مختلف نظارتی و اجرایی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان نیز در ابتدای این نشست به تشریح عملکرد و  برنامه های اجرایی دستگاه قضایی استان طی یکسال گذشته پرداخته و گزارشی از برنامه های آتی دادگستری و دستگاه های وابسته قوه قضاییه در استان یزد ارائه نمود.

مدیرکل زندان های استان یزد نیز در ادامه این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زندان های استان گفت: در حال حاضر ۹۶ درصد زندانیان استان مرد هستند که جرایم ۶۳ درصد از کل مددجویان مربوط به مواد مخدر می باشد.

رضا ذوالفعلی نژاد افزود: در نشست های پیشین که با نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم یزد داشتیم، معیارهای اشتغال زندانیان و توجه به خانواده های مددجویان مورد نظر و تاکید حضرت آیت الله ناصری بوده که اقدامات خوب و اثر بخشی در این حوزه ها صورت گرفته است.

وی افزود: در حوزه  کاهش آسیب و رفتار پرخطر دوره های آموزشی ویژه خانواده زندانیان در زمینه طلاق و اعتیاد برگزار شد که اساتید دانشگاه و حوزه آموزش های خوب و اثربخشی را به همسران و فرزندان مددجویان ارائه دادند.

ذوالفعلی نژاد ضمن قدردانی از حمایت های رئیس کل دادگستری و مجموعه ی دستگاه قضایی استان درخصوص حمایت هایی که از مجموعه ی اداره کل زندان های استان دارند، گفت: در ماه مبارک رمضان ۱۱ جشن گلریزان در یزد و شهرستان های استان برگزار و همچنین از طریق برنامه تلوزیونی ماه مهربانی بیش از ۲ میلیارد تومان از سوی خیرین و نیکوکاران یزدی به ستاد دیه استان کمک شده که با این اقدام، ۱۷ نفر از مددجویان غیرعمد مشمول کمک های ستاد دیه شده و از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان های استان افزود: همچنین از سوی خیرین موفق شدیم هزینه آزادی ۶ نفر از زندانیان جرایم مالی جدای از ستاد دیه را تامین و زمینه آزادی آنها نیز فراهم گردید.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*