کمک ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریالی خیّرین اردکانی به جشن گلریزان

هفتمین جشن گلریزان شهرستان اردکان با حضور مدیرکل، فرمانده یگان حفاظت، رئیس اداره بازرسی و مسئولین زندان های استان یزد، فرماندار، رئیس دادگستری، دادستان، رئیس و اعضای شورای شهر، خیّرین و مردم شهرستان اردکان و همچنین رئیس و مسئولین ندامتکاه اردکان در محل پارک بزرگ آزادی این شهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی زندان اردکان؛ هفتمین جشن گلریزان شهرستان اردکان با حضور مدیرکل، فرمانده یگان حفاظت، رئیس اداره بازرسی و مسئولین زندان های استان یزد، فرماندار، رئیس دادگستری، دادستان، رئیس و اعضای شورای شهر، خیّیرین و مردم شهرستان اردکان و همچنین رئیس و مسئولین زندان اردکان در محل پارک بزرگ آزادی این شهر برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم باشکوه مدیرکل زندان های یزد با اشاره به تاریخچه ای از جشن گلریزان و اهمیت آن گفت: تعداد هفت نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در ندامتگاه اردکان به سر می برند و برای آزادی آنها از زندان به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیاز است .

رضا ذوالفعلی نژاد همچنین از آزادی ۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با مجموع بدهی  ۶۰۰ میلیون تومان  در سال ۱۳۹۶ خبر داد و افزود: بخشی از فعالیت های همکاران مان در زندان های استان و ستاد دیه اخذ رضایت ازشکات محترم است که گاهاً توانسته ایم مبالغ زیادی را از این افراد تخفیف بگیریم و مابقی بدهی نیز از کمک های مردم و خیرین در جشن گلریزان تامین شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته، در استان یزد ۱۵۶ محکوم غیرعمد با ۱۹۷میلیارد ریال بدهی آزاد شدند تاکید کرد: با پرداخت ۱۰۶میلیارد ریال به طلبکاران و ۹۰میلیارد ریال نیز با گذشت شاکیان، این افراد به کانون خانواده های خود بازگشتند .
این مسوول ادامه داد: با همکاری افراد نیکوکار از سال ۸۳ با آغاز فعالیت ستاد دیه و برگزاری جشن گلریزان تاکنون یکهزار و ۲۴۱ زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد شدند.
ذوالفعلی نژاد اضافه کرد: کمک های خیری فقط برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی هزینه می شود.
مدیرکل زندان های یزد در ادامه گفت: هم اکنون برای آزادی ۱۶۴زندانی محکوم مالی در این استان ۲۵۰ میلیارد ریال نیاز است که از این تعداد ۷۳ نفر جرائم مالی، هشت نفر جرائم تصادفی و ۸۴ نفر آنها پرداخت مهریه است که چشم امیدمان به دستان نیک اندیش و خیراندیش خیرین می باشد که بتوانیم این زندانیان را از زندان آزاد کنیم .
فرماندار اردکان نیز در این آیین با بیان اینکه جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برگزار می شود تصریح کرد: عزیزانی در زندان ها هستند که فرزندان و خانواده های آنها چشم انتظارشان می باشند .
مقیمی افزود: در مدت یک ماه گذشته هماهنگی های لازم صورت گرفت و دوستان برای جمع آوری کمک ها از شرکت ها و واحدهای تولیدی و صنعتی شروع به فعالیت کردند .
این مسئول اظهار کرد: سال گذشته میزان ۱۱۰ میلیون تومان جمع آوری شد و امسال قطعا با حضور و مشارکت خوبی که هم شرکت ها داشته اند افزایش پیدا می کند .
مقیمی افزود: امیدوارم که روزی فرا برسد که ما زندانی در زندان ها نداشته باشیم و این مستلزم این هست که کار فرهنگی رونق بگیرد و همه ما تلاش کنیم که به نتیجه برسیم، کار بسیار ارزشمندی هست که پایه گذاری شده و در فواصل بعد و سال های بعدی این اقدام ارزشمند ادامه پیدا بکند.

ایجاد فضای شاد، موسیقی، نمایش و … از دیگر برنامه های این جشن باشکوه بود.

لازم بذکر است در این جشن بزرگ که با استقبال کم نظیر مردم اردکان روبرو شد، مبلغ ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد جمع آوری گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*