اقدام ارزشمند دانش آموزان سخاوتمند اشکذری در کمک به زندانیان جرایم مالی غیرعمد

جشن گلریزان ویژه دانش آموزان اشکذر با حضور مسئولین دادگستری، زندان ها و ستاد دیه استان و همچنین مسئولین شهرستان ، دانش آموزان و خانواده ها و مسولین مدرسه یک ساعت قبل از نماز مغرب و عشاء برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد به نقل از ستاد دیه؛ اسلام افشون در آغازین جلسه به تشریح پیدایش و شکل گیری این ستاد پرداخت و گفت: ستاد دیه یک ستاد کاملا مردمی است که وابسته به هیچ نهاد یا ارگان دولتی نبوده و با کمک خیرین و همچنین از طرف نهاد رهبری و ریاست جمهوری و سایر نهاد ها و ارگان های دولتی به صورت نقدی و زندانیانی که توانایی پرداخت اقساط وام را دارند در قالب وام های بدون بهره اقدام به آزادی مددجویان می نماید .

وی در ادامه افزود: این ستاد دیه از ابتدا دو هدف اساسی را دنبال می کند یکی پیشگیری و دیگری درمان که در بحث پیشگیری به دنبال آن هستیم تا با استفاده از ظرفیت‌های استان در جهت فرهنگ سازی در زمینه جرائم تصادفات رانندگی، چک های بلامحل غیر کلاهبرداری، مهریه‌های معقول ونفقه، حوادث کارگاهی از ارتکاب جرائم غیر عمد و افزایش زندانیان غیرعمد جلوگیری نماییم و با برگزاری جشن های گلریزان و برنامه های تلویزیونی، رادیویی و غیره اقدام به پیشگیری و نیز درمان خواهیم داشت.

در ادامه به نقش آموزش در کاهش محکومیت های مالی جرایم غیرعمد تاکید و بیان کرد: بسیاری از مشکلات محکومین جرائم مالی به دلیل عدم آموزش های لازم بوده و اگر بتوانیم با آموزش ، فرهنگ سازی مناسبی در بین جامعه نسبت به این جرایم انجام بدهیم، گامی اساسی در کاهش ورودی زندانیان جرائم غیرعمد به زندان ها برداشته ایم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تاکید نمود دانش آموزان نقش بسزایی در پیشگیری می توانند داشته باشند و خود را در نقش همیار پلیس و نیروی بازدارنده در صورتی که یکی از اهالی خانه اقدام به بی قانونی نمود در حین احترام به آنها اشاره و آنها را به رعایت قوانین سوق داده و از آنها بخواهید تا با داشتن گواهی نامه و بیمه و استفاده از کمر بند ایمنی با سرعت مجاز حرکت کنند و خود دانش آموزان نیز این موارد را در نظر گرفته و تا به سن قانونی نرسیده و گواهی نامه نگرفته اند از وسایل نقلیه موتوری استفاده ننمایند.

در پایان وی افزود امیدوارم در تمام شهرستان ها این فرهنگ برگزاری جشن گلریزان ویژه دانش آموزان شکل گرفته تا فرهنگسازی از سنین پایین را شاهد باشیم.

گفتنی است دانش آموزان اشکذری با شکستن قلک ها و وجوه نقد در دستان خود ۱۲ میلیون ریال به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد نیازمند کمک کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*