زورخانه زندان مرکزی یزد، میزبان گلریزان / مدیرکل زندان های استان: رفتار مددجویان باید نشان دهنده اصلاح و تربیت آنها باشد

مدیرکل زندان های استان یزد با حضور در زورخانه پوریای ولی زندان مرکزی و آیین گلریزان  برای آزادی زندانیان جرایم مالی، گفت: رفتار مددجویان باید نشان دهنده اصلاح و تربیت آنها باشد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در مراسمی که با همت مسئولین زندان مرکزی به منظور کمک به زندانیان جرایم مالی این ندامتگاه برگزار شد، در جمع مددجویان گفت: غفلت در گذشته باعث شده تا بسیاری از فرصت ها از دست برود، فلذا لازم است مددجویان قدردان موقعیت فعلی باشند و با نگاه درست به آینده،  از فرصت های بدست آمده در زندان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از انسان ها قدردان موقعیت های خود نیستند، گفت: سرمایه اصلی عمر هرکسی عمر اوست که نباید از آن غافل باشیم و با استفاده از فرصت های بدست آمده برای احیای اشتباهات گذشته و ساختن زندگی آینده تلاش کنیم.

ذوالفعلی نژاد با اشاره به مشکلات خانواده زندانیان افزود: در پی اشتباهات و گرفتارشدن یک فرد در جامعه، خانواده وی مشکلات بسیاری را متحمل می شوند که شایسته است از طریق گوناگون در کنار فعالیت های اصلاحی و تربیتی، به فکر کاهش جمعیت کیفری زندان ها باشیم.

مدیرکل زندان های استان یزد اظهار داشت: انسان ها فطرت پاک و درستی دارند و به دلیل مشکلاتی نظیر فقر، بی سوادی و جهل به زندان آمده اند اما با استفاده از امکانات آموزشی، فنی و حرفه ای، ورزشی، قرآنی و  … می توانند زمینه ساز اصلاح و تربیت خود باشند.

در ابتدای این مراسم نیز مدیر زندان مرکزی یزد ضمن ارائه گزارشی از کمک های جمع آوری شده در گلریزان سال گذشته زندان مرکزی، از نیت خیر همکاران ، مسئولین واحد های اداره کل و زندان مرکزی و همچنین مددجویان برای کمک در این اقدام ارزشمند قدردانی کرد.

حمیدرضا زارع در پایان فرهنگ سازی این اقدام مهم را از دیگر اهداف برگزاری گلریزان با حضور کارکنان و مددجویان در زورخانه پوریای ولی دانست.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*