کمک ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریالی خیرین میبد به هفتمین جشن گلریزان

هفتمین جشن گلریزان شهرستان میبد با حضور فرماندار، امام جمعه، مسئولین  و خیرین شهرستان میبد، معاون سلامت، اصلاح و تربیت، معاون اداری و مالی و مدیرعامل ستاد دیه زندان های استان یزد، رئیس و مسئولین زندان شهرستان اردکان و جمعی از پزشکان و مردم شهیدپرور شهرستان میبد در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان اردکان؛ هفتمین جشن گلریزان شهرستان میبد با حضور فرماندار، امام جمعه، مسئولین  و خیرین شهرستان میبد، معاون سلامت، اصلاح و تربیت، معاون اداری و مالی و مدیرعامل ستاد دیه زندان های استان یزد، رئیس و مسئولین زندان شهرستان اردکان و جمعی از پزشکان و مردم شهیدپرور شهرستان میبد در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم باشکوه که با اقامه نماز جماعت و افطاری آغاز گردید، فرماندار میبد ضمن خیرمقدم به همه شرکت کنندگان در مراسم گفت: مفتخریم با همکاری همکارانمان در اداره کل زندان های یزد، ستاد دیه، زندان شهرستان اردکان، مسئولین و خیرین شهرستان میبد شاهد برگزاری هفتمین جشن گلریزان هستیم. فلاح افزود: مردم میبد در انجام کارهای خیر در کشور سرآمد بوده و در مواقع سخت و بحرانی نشان داده اند که در انجام امورات عام المنفعه باید پیشتاز بود.

معاون اداری و مالی زندان های استان نیز با اشاره برخی از آمارهای مربوط به زندانیان جرائم غیر عمد در استان و شهرستان میبد، کمک خیرین را در آزاد سازی زندانیان بسیار مهم ارزیابی کرد. سلیمی فرد افزود: در نگاه برخی از خیرین و مردم عزیز به اشتباه این مساله شکل گرفته که کمک های جمع آوری شده در گلریزان صرف آزاد سازی همه زندانیان و گاها مجرمین با سابقه می شود، حال آنکه این کمک ها صرفا در جهت افرادی به مصرف می رسد که به صورت غیر عمد مرتکب جرائمی شده اند، که نشان می دهد باید در این زمینه کار فرهنگی انجام شود.

دادستان عمومی و انقلاب میبد نیز با اشاره به برخی از سیاست های قوه قضائیه در جهت کاهش جمعیت کیفری، گلریزان را وسیله ای مناسب جهت بازگشت زندانیان به آغوش خانواده ها دانست. جعفری همچنین از مسئولین و خیرین خواست تا در خصوص زندانیان جرائم غیر عمد و همچنین خانواده های زندانیان توجه بیشتری داشته باشند.

امام جمعه میبد نیز با اشاره به اهمیت انفاق و دستگیری از مستمندان در دین مبین اسلام، به ذکر احادیث و روایاتی در این خصوص پرداخت. اعرافی ماه رمضان را فرصتی بسیار مناسب به منظور دستیگری از مستمندان دانست و گفت: هر فعلی نیاز به زمان مناسب دارد و بی شک ماه رمضان بهترین فرصت برای کمک به نیازمندان است.

لازم به ذکر است با همت خیرین میبد مبلغ ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جهت آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد جمع آوری گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*