خبرگزاری ایرنا؛ مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان ها در یزد: هدف اصلی زندان اصلاح و تربیت مددجویان است

مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان ها:

هدف اصلی زندان اصلاح و تربیت مددجویان است

یزد – ایرنا – مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان ها گفت: اصلاح و تربیت مددجویان یکی از اهداف اصلی مسئولان سازمان است که در این راستا با همکاری بخش های مختلف فعالیت های خوبی تدوین و اجرا می شود.

حجت الاسلام رضا رستمی روز سه شنبه در جمع تعدادی از مددجویان زندان مرکزی یزد افزود: فعالیت های تربیتی و فرهنگی که در زندان ها انجام می شود، همه با رویکرد اصلاحی و برای سازندگی افراد جهت ورود مجدد به جامعه است.
وی به اهمیت برگزاری برنامه های قرآنی به عنوان محور امور فرهنگی و تربیتی در زندان ها اشاره کرد و ادامه داد: حضور در برنامه های دینی زندان و به خصوص جلسه های قرآنی نقش اساسی در اصلاح افراد دارد.
این مسوول تصریح کرد: اصلاح و بازپروری به روش های متعددی انجام می شود که بدون شک انس و الفت با آموزه های دینی و کلام وحی نقش اصلی برای تربیت حقیقی افراد دارد .
رستمی تاکید کرد: بسیاری از انحراف ها و بروز آسیب های اجتماعی در انسان به خاطر دوری از قرآن است و برای بازگشت سعادتمندانه افراد به جامعه نقش این کتاب آسمانی بر کسی پوشیده نیست.
مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان ها در سفر به یزد از بخش های مختلف زندان مرکزی بازدید کرد و در جریان فعالیت های تربیتی و اصلاحی قرار گرفت.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت ، چهار هزار زندانی دارد که ۸۵ درصد آنها زندانیان مرتبط با مواد مخدر هستند.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

انتهای پیام /*

لینک خبر:
http://www.irna.ir/yazd/fa/News/82929660

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*