مدیرکل زندان های استان یزد: باید برای ستاد دیه عاشقانه کار کرد

مدیرکل زندان های استان یزد در نشست هماهنگی جشن های گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان، از آزاد سازی ۱۶۳ نفر زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان خبر داد و گفت: برای تغییر نگرش مردم و خانواده زندانیان باید کاری کنیم که سنگینی بار از دوش خانواده مددجویان کمتر بشود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد کل بدهی زندانیان آزاد شده در سال ۱۳۹۶ را ۲۱ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از سوی کارشناسان صلح و سازش ستاد دیه استان، مبلغ ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان گذشت رضایتمندانه از شکات اخذ شده ، ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به آنها اعطا گردیده و مابقی نیز از سوی ستاد دیه استان پرداخت شده است.
وی با اشاره به سیاست گذاری سازمان زندان های کشور مبنی بر اعلام سال ۱۳۹۷ به عنوان سال حمایت از خانواده زندانیان، گفت: اکنون ۱۶۷نفر به دلیل جرایم مالی غیرعمد در زندان های استان هستند که کل بدهی آنها ۲۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است وعلیرغم تلاش های کمیته صلح و سازش، اکنون ۲۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیاز است.
ذوالفعلی نژاد برنامه ماه مهربانی شبکه تابان در ایام ماه مبارک رمضان و نقش آن در فرهنگ سازی و تحقق اهداف ستاد دیه را ارزشمند توصیف نمود و ابراز امیدواری کرد همه دستگاه ها و خیرین استان، ستاد دیه را در این راه که ورای وظایف اداری صورت می گیرد و کاری دلی و عاشقانه است کمک و همراهی نمایند.
در ابتدای این نشست نیز مدیرعامل ستاد دیه استان یزد ضمن تشریح عملکرد ستاد دیه در سال گذشته برنامه زمان بندی جشن های گلریزان در شهرستان های استان یزد را اعلام کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*