نشست مشترک مدیرکل زندان های یزد با مدیرکل آموزش و پرورش استان

نشست مشترک مدیرکل زندان های یزد با مدیرکل آموزش و پرورش استان درخصوص کمک به مشکلات خانواده زندانیان و اهداف مشترک دو دستگاه، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در این نشست ابتدا گزارشی از وضعیت سوادآموزی و همچنین دانش آموزان درحال تحصیل در زندان های استان ارائه نمود و گفت: با مشاهده تعداد بسیار زیاد افراد بزهکار بی سواد و کم سوادی که در زندان ها هستند می توان نتیجه گرفت که سواد و دانش رابطه مستقیم با بزهکاری و ارتکاب جرم دارد.
مدیرکل زندان های استان یزد همچنین به تاکیدات رییس سازمان زندان های کشور درخصوص حمایت های تحصیلی از فرزندان مددجویان اشاره کرد و افزود: با همکاری آموزش و پرورش و پیگیری همکاران اداره کل زندان ها و انجمن حمایت از زندانیان، بازگشت قابل توجهی از فرزندان زندانیان ترک تحصیل کرده واجب التعلیم و رها شده در جامعه به محیط علم و دانش را شاهد بودیم که این از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی در ادامه نقش و ظرفیت آموزش و پرورش در تربیت افراد اثرگزار و فرهیخته در جامعه را پر رنگ دانست و گفت: استان یزد همواره با تلاش فرهنگیان ، مهد پرورش و تربیت انسان های بزرگی بوده که برای جامعه اسلامی نقش آفرینی کرده و در چند دهه اخیر نیز رتبه های اول کنکور سراسری را به خود اختصاص داده اند.
عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت های اصلاحی و تربیتی صورت گرفته در زندان های استان ، برای همکاری با اداره کل زندان ها به منظور حمایت تحصیلی از مددجویان و همچنین فرزندان مددجویان اعلام آمادگی کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*