خانواده پرسنل وظیفه در جشن سربازان اداره کل زندانهای استان یزد

همزمان با اعیاد شعبانیه ، جشن سربازان اداره کل زندان های استان یزد با حضور خانواده های آنها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ در این مراسم که با همت اداره فرهنگی تربیتی و همچنین یگان حفاظت زندان های استان یزد برگزار شد، از پرسنل وظیفه فعال در عرصه فرهنگی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
مدیرکل زندان های استان یزد در این آیین ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیرمقدم به خانواده پرسنل وظیفه گفت: معمولا سه دیدگاه در دوران سربازی مطرح است ، یک دیدگاه شاید از طریق خانواده پرسنل وظیفه و سربازان مطرح باشد که ممکن است در این زمان وقت آنها تلف شود که دیدگاه اشتباهی است، دیدگاه دوم نظامی است که مقامات نظامی دوران سربازی را دوران جهاد در راه خدا می دانند اما دیدگاه سوم ، دوران سربازی را زکات عمر و بخشی از وظیفه افراد در مقابل مسئولیت هایی که دربرابر خانواده و کشورش دارد، می داند.
رضا ذوالفعلی نژاد ادامه داد: همه ی افرادی که این دوران را سپری کردند میدانند که یکی از فرصت های طلایی دوران عمر انسان است که باید تلاش شود تا از آن نهایت بهره را ببرد.
وی افزود: پرسنل وظیفه و جوانان در این مقطع ، خودشان را در اجتماع پیدا می کنند و آموزش هایی می بینند که می تواند در زندگی و آینده آنها نقش بسیار مهمی داشته باشد.
مدیرکل زندان های استان، صبر، حفاظت گفتار، اطاعت پذیری، نظم و تجربه رفتار در زندگی گروهی از از دیگر دستاوردهای دوران مقدس سربازی دانست و عنوان کرد: پرسنل وظیفه با حمایت خانواده ها باید قدرشناس این موقعیت بسیار ارزشمند باشند.
ذوالفعلی نژاد ادامه داد: فنون نظامی نیز از دیگر آموزش های مهمی است که پرسنل وظیفه در دوران سربازی فرا می گیرند تا اگر زمانی مشکلی برای خودش پیش آمد و یا کشور از سوی بیگانگان تهدید شد، بتوانند از خود و میهنشان دفاع کنند.
وی با تاکید بر اینکه پرسنل وظیفه باید فرصت مهارت آموزی را غنیمت بشمارند ، گفت: دوران مقدس سربازی انسان را آماده می کند تا وارد مرحله جدیدی از زندگی شود چراکه اگر کسی نتواند در این دوران خودش را بسازد، ممکن است در جامعه هم دچار مشکل بشود.
در ادامه گروه های سرود، تقلید صدا، مولودی خوانی و خواننده های مطرح استان با حضور در این مراسم ، روز خوبی را برای پرسنل وظیفه در کنار خانواده هایشان رقم زدند.
برگزاری مسابقه ، تجلیل از پرسنل وظیفه فعال در امورات فرهنگی و ناهار از دیگر برنامه های اداره کل زندان های استان یزد در این آیین بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*