دوره‌های آموزشی جدید و زودبازده برای مددجویان زندان‌های یزد برگزار می‌شود

۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ – ۱۱:۳۲ استانها یزد نظرات

دوره‌های آموزشی جدید و زودبازده برای مددجویان زندان‌های یزد برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، رضا ذوالفعلی نژاد صبح امروز در نخستین نشست کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه آموزی اداره‌کل زندان‌های استان در سال جدید برگزار شد به شعار سال اعلام شده توسط رهبر معظم انقلاب اشاره و اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این سال‌ها تأکیدات بسیاری در خودکفایی کشور در مسائل مختلف داشتند.

مدیرکل زندان‌های استان یزد افزود: توجه به پتانسیل‌های داخلی برای رشد و رونق اقتصادی کشور تأثیرگذار است که یکی از این راهکارها تشویق افراد به تولید کالای ایرانی و توجه مردم به این کالاها است.

وی به فعالیت‌هایی که در زندان‌های استان یزد می‌تواند در جهت تحقق شعار سال انجام گیرد اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در زندان‌های استان توجه بسیار خوبی به مسئله تولید شده است می‌توانیم با ایجاد اعتماد به نفس در مددجویان تا حد توان به فرمایشات مقام معظم رهبری نیز جامه عمل پوشانده باشیم.

ذوالفعلی نژاد یکی از وظایف اصلی سازمان زندان‌ها را اصلاح و تربیت زندانیان عنوان کرد و گفت: با توسعه فعالیت‌های اشتغال می‌توان مددجویان را در مسیر اصلاح و تربیت قرار داد و نسبت به کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدامات مؤثری انجام داد.

مدیرکل زندان‌های استان یزد با بیان اینکه دوره‌های آموزشی در رشته‌های جدید و زودبازده در زندان‌های استان یزد در سال جدید برگزار می‌شود اضافه کرد: این کار ابتدا با نظرسنجی از مددجویان و اطلاع از علاقه کاری آن‌ها صورت می‌گیرد تا نتیجه و بازدهی بهتری پس از برگزاری این دوره‌ها در استان یزد شاهد باشیم.

مدیرکل زندان‌های استان یزد خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این دوره‌ها، مددجویان پس از آزادی نیز به سمت کار مورد علاقه خود بروند و در جهت زندگی شرافتمندانه گام بردارند.

وی فروش محصولات زندان را از دیگر بخش‌های مهم توسعه و رونق اشتغال عنوان کرد و گفت: باید بنیاد تعاون زندانیان به صورت جدی برای تحقق این مهم برنامه ریزی داشته باشند.

انتهای پیام/

http://tn.ai/1711424

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*