۷۰۰ زندانی در استان یزد حافظ قرآن کریم هستند

۷۰۰ زندانی در استان یزد حافظ قرآن کریم هستند
گروه فعالیت‌های قرآنی- مدیرکل زندان‌های استان یزد گفت: قریب ۷۰۰ زندانی در این استان حافظ نیم تا ۳۰ جزء قرآن کریم و از این تعداد ۷ نفر حافظ کل قرآن کریم هستند.

به گزارش ایکنا از یزد، رضا ذوالفعلی نژاد، مدیرکل زندان‌های استان یزد ۲۸ فروردین ماه در شورای امر به معروف زندان یزد که با حضور آیت الله محمد رضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد، یکی از اهداف اصلی سازمان زندان‌ها را بحث اصلاح و تربیت عنوان و اظهار کرد: بیشتر حوزه کاری ما به حوزه امر به معروف و نهی از منکر باز می‌گردد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته شورای امر به معروف و نهی از منکر زندان‌های یزد ۳۰ جلسه برگزار کرده است تصریح کرد: در این جلسات ۲۴۱ مصوبه داشتیم که ۲۲۹ مورد آن اجرایی شد.
مدیرکل زندان‌های استان یزد با بیان اینکه ۲۲ نفر از روحانیون در زندان‌های استان یزد به اقامه نماز جماعت می‌پردازند یادآور شد: ۶۳ مسجد و نمازخانه در زندان های استان موجود است که نمازهای یومیه در تمامی این اماکن مقدس برگزار و انجام به موقع این فریضه نیز جزء سیاستگزاری های کلی ما است.
وی با اشاره به اینکه خانواده‌های ۳۰ نفر از زندانیان فعال در امر به معروف و نهی از منکر را به مشهد مقدس اعزام کردیم تصریح کرد: این کار جهت تشویق و ترغیب سایر زندانیان برای حضور فعال تر در امر به معروف و نهی از منکر در زندان‌های استان یزد صورت می‌گیرد.
ذوالفعلی نژاد با بیان اینکه اداره کل زندان‌های یزد هر ساله به عنوان برترین اداره کل در زمینه اقامه نماز در کشور معرفی می‌شود گفت: همچنین سال گذشته از سوی ستاد اقامه نماز کشور از اداره کل زندان‌های یزد به جهت فعالیت گسترده در امر اقامه نماز در زندان‌ها تقدیر به عمل آمد.
مدیرکل زندان‌های استان یزد تعداد حافظان قرآن از نیم تا ۳۰ جز را در زندان‌های استان یزد قریب به ۷۰۰ نفر عنوان کرد و اظهار کرد: از این تعداد ۷ نفر حافظ کل قرآن کریم هستند که یکی از این مددجویان سال گذشته در مسابقات کشوری رتبه نخست را به خود اختصاص داد.
وی با اشاره به اینکه ۹۸ درصد از مددجویان زندان‌های یزد در ورزش صبحگاهی شرکت می‌کنند اضافه کرد: اجرای طرح کتابخوانی یار مهربان هر روز در تمامی اندرزگاه‌های زندان‌های استان یزد برگزار می‌شود.

کد خبر: ۳۷۰۶۹۱۶

http://iqna.ir/fa/news/3706916/700-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D8%B2%D8%AF-%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*